Choď na obsah Choď na menu
 


 

 Vysvetlívky ku mapeObrázok


Chat 

 

Rozdelenie mágie,   História svetaNehráčske postavy , Hráčske postavy, Misie , Aréna

Databáza kúzel, Vysvetlívky

Hráči :  Balldur ,Sekai, Elis , Fingo, Dariel, Yrael, Lorien,

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Večerný ceremóniál - pre všetkých

(Najvyššia Saforpínska kňažka, 24. 8. 2010 22:07)

V stretávacej miestnosti sa večer konal veľký ceremoniál. Všetci boli zvedavý na uvítanie novej učiteľky, no všetci nevedeli, že nie všetky boje tak úplne vyhrané. Na ceremónii sa stretli všetci čo mohli, dokonca aj tí, čo ležali na ošetrovni. Na ceremóniu prišli aj 3 kňažky z Saforpinského kláštora aby hádzali pod nohy najvyššej kňažky lupienky ruží. Keď sedeli všetci na miestach a na pódium prišla najvyššia kňažka, každý upieral oči na malý predmet zakrytý bielou plachtou vedľa nej.
Prísne vyzerajúca kňažka v stredných rokoch si odkašľala a začala svoj preslov.
"Chcem vás tu dnes večer privítať na tejto ceremónii. Volám sa najvyššia Saforpínska kňažka alebo Saforpínska princezná a potrpím si na to aby som bola takto oslovovaná. Prichádzam aby som učila vašich svetelných kúzelníkov. No keďže je moja duša zviazaná so samotným Saforpínskym kláštorom budem tu chodievať každý deň cez portál. Za to že to budem robiť sa Liliana po 5st mága zasvetí nadosmrti kláštoru poprosím aby prišla Eiven a Liliana sem ku mne a spoločne slávnostne spravíme zapovedanie."
Eiven a Liliana prišli na pódium a začali rituál zapovedania. V miestnosti to zatial cekom šumelo a rozhovory razenia "Toto sa mi nepozdáva" boli bežná téma. Po rituáli si Eiven a Liliana na pokin kňažky sadli a ona pokračovala vo svojom predslove.
"Dnešným dňom sa začnú na tejto škole značné zmeny a ja vám sľubujem že sa s nej pokúsim zachrániť čo najviac. Tak isto sa od dnes zakazuje po 10 dní duelovať a chodiť na misie. Ďalšie úpravy spravým počas najblyžších dní."
Po týchto slovách sa zastavil dych nejednému v miestnosti. Ozvalo sa pár hlasou no kňažka ich hneď spražila pohľadom a pokračovala.
"Poprosím aby prišliel na pódium Balldur"
Ten svojím klasickým krokom došiel na pódiu a kňažka hneď začala
"Slávnostne sľubujem, že budem každý deň venovať 2hodiny svojho času predomnou stojacemu Balldurovy až po dovŕšenie jeho 12 úrovne a on mi naoplátku neodmietne po tú dobu pomoc, tak prisahám."
Baldur to tiež odprisahal aj keď sa pri tom tváril zvláštne neisto. Ľuďom sa to prestávalo páčiť. Po tom prišli na pódium všetci svetlý kúzelníci a spološne odprisahali, že neodmietnu Balldurovi, Sekaiovi a Liliane nikdy pomôcť. Čo na tvári Balldura vyludilo spokojný úškrn.Potom sa ujala zase slova kňažka.
"A aby ste nepovedali, že vám nedám žiaden dar na uvítanie tak tu ho máte." Odokryla vec pod plachtov. V grotesknej podobe tam stál obklopený bielym svetlom Deso a nehýbal sa. Vtedy sa spustil tleskot a neutíchol až kým kňažka neodišla aj zo svojimi kňažkami. Ten večer vedeli všetci, že nastane doba zmien, ale na mnohých tvárach bolo vidieť, že nevedia či tie zmeny chcú...

Vyh. misie: Získanie S. k. za učiteľku

(Liliana, 24. 8. 2010 11:38)

Navrhli ste riešenie a presvedčili ste svojim správaním Saforpinsku kňažku aby vyučovala na našej škole. Vaším riešením je utvorenie portálu, ktorý vytvorí Eiven len pre Saforpinske kňažky. Kňažka to spraví ale len pod jednou podmienkou a to, že keď Liliana dosiahne 5stupňa Mága a po doučení potrebných kúzel príde do kláštora a ostane tam do konca života. Zapovedajúci rituál prebehne dnes večer takže dnes bude prístupná aj samotná kňažka. Príde už okolo obeda aby sa zoznámila s priestormi školy a žiakmi.
--Odmena-- svetelný kúzelníci na našej škole vám nikdy neodmietnu pomoc to budú slávnostne prisahať dnes večer.

Pre Elis

(Coldheard, 22. 8. 2010 23:24)

Pri raňajkách ťa zaťahal jeden s goblinov za rúcho. Keď si sa obzrela, kto to je podal ti naštvoro poskladaný lístok, uklonil sa odišiel. Na lístku bol odkaz čo ťa pozýval do Coldheardovej izby hneť po raňajkách. Rozhodla si sa, že pozvanie prijmeš. Zišla si do spodných častí ubytovní až ku dverám Coldhearda a zaklopala si na ne. O chvíľu ti otvorila Frosťa. Prezrela si ťa nevraživým pohľadom a vpustila dnu. Previedla ťa cez dve miestnosti až do malej štvorcovej miestnosti v ktorej je magické modré svetlo a o poznanie chladnejšie. Na masívnom kamennom tróne sedí Coldheard a pozoruje ťa svojimi chladnými modrými očami. Po jeho pravej strane stojí Icewind zo skríženými rukami. Frosťa sa postavila po jeho ľavej ruke a nedbalo sa oprela o trón.

„Zdravým ťa Elis. Moje meno možno poznáš som Coldheard. Po dobu kým tu nie je Dariel mám na starosti výučbu nižších kúzelníkov. Je tu ale aj iná možnosť. Môže ťa učiť aj starý Rampanor, čo by mojej spoločníčke spravilo radosť. No ja som si všimol tvoju snaživosť a bol by som rád keby si bola moja žiačka. Dám ti možnosť sa rozmyslieť. Ak chceš aby som ťa učil stretneme sa zajtra večer v aréne a ak sa aspoň vyrovnáš svojmu sokovi Quilitusovi si moja žiačka. Inak ťa má na starosti Rampanor. Teraz choď a premýšľaj.“

- berte to ako príspevok z 10.8

(Pre všetkých, 12. 8. 2010 19:32)

Dáriel na ďalší deň zvolal veľkú schôdzu. Neviete, čo sa deje, ale keďže sú pred vami v stretávacej sieni všetci učitelia, bude to asi vážne. Plný obáv si sadáte na svoje miesta. Keď sa utíšite Dariel sa ujme slova.
----------------------------------------------------
" Aj keď viem, že to nie je najvhodnejší čas, ale musím vám oznámiť, že načas opustím hrad. Neviem na ako dlho, ale opúšťam vás z dôvodu prosby o pomoc od môjho brata a môjho učiteľa. Kým tu nebudem paní hradu bude Eiven. Takže na ňu smerujte vaše pripomienky. Verím, že to zvládnete. Je tu dosť talentovaných kúzelníkov a schopných učiteľov. A len pre informáciou odchádzam zajtra podvečer takže ak chcete so mnou niečo prejednať, tak sa zastavte. Prajem príjemný deň. A aby som nezabudol z Eiven sme prejednávali aj možnosti misii takže ak by niekto chcel napíšte sa na tabuľu v jedálni. Ešte podotknem, že nezabudnite na Desa. Je to nepríjemnosť, ktorú treba vyriešiť."

- ber to ako príspevok z 10.8

(Pre Balldura, 12. 8. 2010 18:56)

Prešiel ďalší deň tetorru Desa, našťastie bez nových zranených. Dariel si ťa zavolal do svojej pracovne, s tým, že má pre teba niečo dôležité.
Pri ceste do Darielovej pracovne si na múre uvidel veľkého nočného motýľa. Nie je nič zvláštne, za posledné dni si ich tu videl značné množstvo. Je ale divné, že si tu tento druh nočného motýľa doteraz nevídaval a to tu žiješ už niekoľko rokov.Decentne si zaklopal a po chvíli vošiel, tak ako si naučený. Dariel ,tak ako vždy, sedel za svojím stolom na ktorom sú veľké kopy pergamenov a kníh. Čo ťa však upúta je to, že má Dariel na ruke jedného s tých nočných motýľov a pozoruje ako hýbe krídlami. Ani sa neodvráti od svojho objektu záujmu a začne na teba hovoriť.
"Poď niečo ti ukážem. Myslím, že by sa ti to mohlo do budúcna zísť."
Zvedavo si pristúpil bližšie, no si stále v strehu. Zahľadíš sa na motýľa a sprvu nič nevidíš, no po chvíli si niečo uvedomíš. Na krídlach je správa, ktorá sa posúva tým ako motýľ nimi hýbe. Stojí v nej: " Príď braček času je málo. Majstri majú problémy. Treba to vyriešiť. Inak budeme bez učiteľov. Neodkladaj už cestu. Treba ťa tu." potom sa správa začala opakovať. Dariel na teba pohliadol svojimi modrými očami.
"Je ti jasné, že musím odísť. Toto je kúzlo môjho brata už tri dni tú správu ignorujem, ale začínam sa báť, že to už ďalej nepôjde. Nekrotika sa nám s Eiven opäť podarilo spútať. Malo by to vydržať až kým sa nevrátim, aj keď neviem kedy to bude. Ostane to tu zatiaľ na vás. Dúfam, že si s tým poradíte. A nezabudni, že sa nám tu vyskytlo aj pár talentovaných žiakov najmä v ľadovej mágii tak ich skús nejak zapojiť. A hlavne skúste chytiť toho Desa. A keď som už pri ňom. Prezrel som tú škatuľku na ktorej bol. Zdalo sa mi na nej niečo neprirodzené a mal som pravdu. Ak sa nemýlim tak polstrovanie krabice je z Desovej vlastnej kože. A keď som ju odtrhol našiel som tam text. Nepreluštil som ho celý, ale vravý sa v ňom, že pomocou tohoto textu je možné si z desa spraviť otroka, ale len v jeho pravej podobe. Na to akú to má chybičku na kráse som zatiaľ neprišiel. Nechám ti to tu ak budeš mať čas tak sa s tým pohraj. A len tak aby si vedel odídem zajtra podvečer a dám to vedieť ja ostatným, ak by si čosi ešte chcel pred odchodom tak sa zastav. Teraz choď za chvíľu sa stretneme v stretávacej miestnosti."

Mávnutím ruky ťa prepustil.

Temný smiech 2

(Pre všetkých, 9. 8. 2010 14:14)

Za 3 dni sa nepodarilo polapiť Desa. Niečo sa však zmenilo. Desa začalo otravovať to ako sa ho snaží každý polapiť a pritvrdil vo svojich výtržnostiach. Na liečebni pribudlo 7 ľudí, ktorý sa zranili následkom kanadských žartíkov. Študenti sa začínajú báť vychádzať zo svojich izieb a v spoločných miestnostiach ,ako je knižnica, sa aktivita znížila na minimum. Ak to takto pôjde ďalej štúdioum sa bude musieť na čas zastaviť. "To sa nikto nenájde, kto by chytil Desa?" Toto je najčastejšia otázka za posledné dni.
Dariel a Eiven má veľké problémi udržať Necrotica v jeho vezení, nejakým spôsobom prišiel na to ako sa sčasti oslobodiť. Podarilo sa mu dokonca jedného novo príchodzieho študenta premeniť na jeho nemrtvého otroka, bol však rýchlo zneškodnený. Ale podľa Darielových slov to nie je ani zďaleka tak vážne ako Desové vičínanie...

Temný smiech

(Pre všetkých, 6. 8. 2010 13:50)

Úvod

Celým hradom sa rozlieha temný smiech. Darielovi a Balldurovi sa podarilo vypustiť do hradu mocného démona v podobe zeleného škriatka z desivým úsmevom. Okrem toho, že vypúšťa dusivú hmlu a straší po nociach inak neohrozuje obyvateľov. Na 3 deň si Dariel zvolal všetkých do uvítacej siene a začal svoj preslov.
----------------------------------------------------
" V prvom rade sa chcem ospravedlniť za nepríjemnosti, čo som spôsobil. Nečakali sme však že sa nám to až tak vymkne s pod kontroly. Ako ste si iste všimli je ťažké Desa, toho škriatka polapiť aj napriek našim skúsenostiam. Ukázalo sa, že má určitú imunitu voči všetkým kúzlam, ktoré sme na neho skúšali. Je teda už len jediná možnosť a to použiť nejakú pascu, budem vám vďačný ak každý náad na polapenie čo vás napadne hahlásite svojmu mentorovi. A aby sme to zvládli dám vám nejaké informácie. Je asi 25cm vysoký, veľmi rýchly a vrtký. Najčastejšie kúzli dusivú hmlu, odpudivý škrek a strach. Podľa toho, čo sme si doteraz všimli, rád straší slabšie povahy, robí neporiadok a malé husárske kúsky, ako je banánová šupka, pasta na kľučkách ... A ešte je to čumil ak viete, čo myslím. Ďakujem za každú pomoc."

soška 4 časť

(Deso, 26. 7. 2010 18:53)

Soška sa opäť pootočila o 90% a je vidieť, že už ostáva len kúsok závitu.Desa tvoja odpoveď viditeľne nepotešila zo šomraním spustil svoju klasickú reč.
---------------------------------------------------
"Ty nerobiť radosť mi a robíš len problémy. No poďme na tu poslednú hádanku, nech s teba narobím strúhanku. Počúvaj pozorne bo po 3 dni na 3 krát uhádnuť treba, čo niektorý nezvládnuť na stokrát.- Je s nami už od nepamäti, je dobrý sluha, ale silný pán. Pod jeho hnevom padnú lesy, domy aj celé mestá. Zachraňuje životy ale rovným dielom ich ja berie."

soška 3 časť

(Deso, 20. 7. 2010 23:29)

Soška sa znova pootočila o 90% a ti môžeš vidieť polku kruhového závitu. Deso vydal mrnčavý zvuk ako malé dieťa a pustil sa znova do reči.
------------------------------------------------------
"AA ty hnusná kopa mäsa. Takto sklamať uja desa. Ja tešiť sa na mlsku teraz musieť chrúmať halúzku. Nevadiť to ale vôbec máme hádanok koopec. To dobre počúvaj inak kľudne počúraj. Ak ty neuhádnuť moja hádanka do 6 dní ja zjesť celá tvoja duša a telo zmučený. Máš 1 pokus na deň vysajem ti kostnú dreň. počúvaj hádanku: Majú to muži aj ženy. Keď je toho málo je to problém ak je toho veľa prináša to viacej starostí ako úžitku. Čo je to?"

soška 2 časť

(Deso, 25. 6. 2010 12:50)

Ako si povedal svoju odpoveď škeriaci sa démon sa pootočil o 90%, ale tak že spodná časť sošky ostala na jednom mieste a pri otočení zvyšku sochy si si všimol 1. kruhový závit. Potom soška spustila svojim škrípavým hlasom.
--------------------------------------------------
"Hmmm tak ty poznať silu lesa... tak ty môcť aj poznať Desa. Ja Deso ja byť riadne eso... Ale tym to všetko začína zodpovedaj moju druhú hádanku inak steba spravím potravku. Do 12dní mi odpovec inak svoje hovno zec... Tu byť hádanka... Ktorá mágia je najsilnejšia a prečo...každý deň máš možnosť jeden krát povedať na moju hádanku." (po tom sa škýpavo zasiam a odmlčal sa)

Vyhodnotenie misie

(misia, 8. 5. 2010 15:51)

Po tom ako si váš kúzelník podmanil lorda Albrechta, pán Albrechtského hradu, šli veci už pomerne jednoducho. Jediným problémom bola neschopnosť vojakov bojovať proti strážnemu démonovi. Ale váš morfovací mág to zvládol bravúrne a tak ste získali tajomnú hovoriacu sošku.(opis- malý démon sediaci na kruhovaj truhličke z tmavo zeleného kameňa. Aj démon je akoby soška takej istej farby)Po tom ako ste ju zobrali z jej miesta, démon prehovoril " Ten čo nevie, čo je sila lesa nie je hoden spoznať Desa" Potom sa soška odmlčala.

pre Ismaela

(Eiven , 6. 4. 2010 12:29)

Po stretnutí ťa Eiven vyhľadala.
___________________________________________________
"Rada by som aby si šiel na misiu preto, že máš veľký potenciál ale to nechám na tebe. Na stole máš nákresy a popis ako sa naučiť kúzla a zdokonaliť sa v kúzlení až na 4 úroveň.(úloha 4-...) Ja musím odísť na misiu takže budeš musieť zájsť do knižnice ak budeš niečo potrebovať. A Dariel tu ešte nejakú chvíľu ostane takže svoje otázky smeruj na neho."

po stretnití

(Dariel, 6. 4. 2010 12:23)

po stretnutí si navštívil Dariela v jeho pracovni.
___________________________________________________
"Zdravím ťa nejaký čas sme sa nevideli vďaka tvojmu zraneniu, ale počul som, že úlohy čo som ti zadal si zvládol. Chcel by som aby si šiel na jednu konkrétnu misiu ale to či ju prímeš už nechám na teba. Zatiaľ čo sa budeš rozhodovať tu máš knihy, čo popisujú ako nakresliť povolávacie kruhy a veci ohľadom toho. (úloha 1+2)

Tak isto keďže si na 6 stupni môžeš sa naučiť 2kúzla 1st s tvojím zameraním 1kúzlo zo zmiešaným zameraním a jedno kúzlo zo zmiešaným zameraním si vylepšiť na 2 stupeň (temná + nejaký iná mágia). Tak isto sa môžeš naučiť jedno kúzlo proti svetlej mágii a jedno na ochranu pre svetlom. Výber nechám na teba. V otvorenej knižnici je dosť kúzelných kníh aby si sa mohol naučiť kúzla až po druhý stupeň ale na 3 stupeň ti budeme musieť nájs´t učiteľa.
Ale pokiaľ sa rozhodneš ísť na misiu čaká nás veľa príprav a zdokonaľovaní. Tak čo?" (napíš prosím rozhodnutie)

Stretnutie

(Pre všetkých, 6. 4. 2010 12:04)

Po určitom čase sa organizuje stretnutie všetkých účastníkov školy hlavné slovo má Dariel a na konci krátky preslov Eiven.
___________________________________________________

"Takže dámy a páni toto stretnutie som zorganizoval preto, že sa naskytli možnosti prvých misii na ktoré budete vyslaný len vy bez niekoho z vyšším stupňom školy. Bude možnosť vybrať ti medzi 5 misiami pričom podmienky budú napísané na hlavnej vývesnej tabuli. Tak isto tam bude aj to koho by sme odporučili. Jedna z hlavných podmienok na misiu je dosiahnuť aspoň 4 stupeň učenia a pokiaľ chcete byť vedúci skupiny musíte mať aspoň 6 stupeň učenia. Po tejto schôdzi sa mi ohlási Balldur. Prípadné otázky smerujte na svojich vedúcich skupín. Teraz predám slovo Eiven. Ďakujem za pozornosť."
____________________________________________________
Eiven

"V mojej oblasti učenia sa objavilo mnoho nadaných a keďže sa blížia misie je treba pripraviť do zásoby nejaké očarované predmety, zvitky a iné. Za každý pripravený zvitok a predmet dostanete odmenu v podobe zlata alebo predmetu poprípade inej odmeny.Ak chcete isť ale na misie musíte dosiahnuť najmenej 4 stupeň takže sa snažte."

2 lekcia

(Eiven , 20. 2. 2010 19:04)

Pre Ismaela
Po pár dňoch...
____________________________________________________
"Úspešne ste sa naučili svoje prvé kúzlo. No to je len začiatok. Ste pripravený postúpiť o stupeň vyššie. Každý z vás si musí vymyslieť svoj znak ktorým sa bude podpisovať na predmety ktoré vytvorí (úloha 1). Pokiaľ nie je na predmete podpis tvorcu predmet nie je aktívny.
Ďalšie dve kúzla ktoré sa na tomto stupni môžete naučiť budú z dvoch oblastí maľovanie a písanie. (úloha 2,3)Hlavný rozdiel medzi písaným a kresleným kúzlom je že písané kúzlo spúšťa nejakú aktivitu. Napríklad otvorenie dverí, zamknutie, otvorenie tajnej chodby a iné. Obrazové kúzlo je priamo aktivované.
Ako určite súhlasíte čarodej aby sa rozvíjal musí napredovať preto ďalšou úlohou bude splnenie malej pyramídy cieľov(úloha 4). Týmto úlohám sa budeme venovať najbližšie týždne."

pre Ismaela

(Eiven , 11. 2. 2010 13:35)

Po tom ako prešlo pár týždňov na škole si sa zoznámil zo svojimi spolužiakmi, naučil si sa všetko čo je zahrnuté do každodennej rutiny, takisto si získal základné vedomosti ako funguje mágia, čo by mal čarodej vedieť a iné.

Ale najmä si sa zoznámil zo svojimi učiteľmi. Tvoja hlavná vyučujúca je Eiven (vysoká elfka v červeno-oranžovo-žltej kúzelníckej róbe. Druhým vyučujúcim je Dariel a jeho pomocník Balldur. Ostatný vyučujúci majú nastarosti len malé časti tvojho rozvoja.
----------------------------------------------------
1.učnie kúzel
Eiven
"Som rada ťe ste si vybrali toto zameranie na mágiu. Tvorivá mágia ako viete sa delí na určité časti (viz. Rozdelenie mágie). Každý si teda vyberie svoju cestu. Ja vás naučím všetko čo bude potrebné aby ste to zvládli.
Ako prvé si musíte vybrať základné kúzlo, ktoré vás bude sprevádzať do konca života. Toto kúzlo môže mať podobu obrazca, spevu, zvuku alebo predmetu. Najjednoduchší je obrazec a najzložitejší je predmet. (úloha 1 - podľa výberu). Keď zvládnete tento základ budete môcť pokročiť na vyššiu úroveň vzdelania."

Pre Balldur

(Dariel, 14. 12. 2009 0:11)

(Po tom ako si dokončil sprevádzanie nováčikov si vyhľadal súkromné miestnosti Dariela. Na tomto hrade bol novým majiteľom preto si sa potreboval s ním porozprávať. Prišiel si až ku jeho dverám a započul si jeho hlas)
" Balldur poď ďalej. Ja viem, že ťa vyučoval predchádzajúci majitel hradu podrobnosti síce neviem ale viem, že tvoj výcvik zameral na čistý rozvoj mágie.Mysím si, že ale zabudol na osobnosť kúzelnika to ako by sa mal správať a aby aj v očiach ľudí pôsobil ako kúzelník, svojim vystupovaním. Preto som sa rozhodol tento nedostatok dohnať dám ti preto pár úloh (úloha 1,2,3 na tvojej stránke). A ďakujem za pomoc zo sprevádzaním po hrade. Očakávaj, že onedlho budeš jeden s pomocných učiteľov. No a aj keď nie som zameraný na tvoj druh mágie som schopný ťa priviesť až po úroveň druhého zamerania.
----------------------------------------------------
Potom ťa mávnutím ruky prepustil čím ti zabránil pýtať sa ho na akékoľvek otázky.

Pre všetkých

(Dariel, 30. 11. 2009 0:45)

"Prajem vám pekný deň. Od dneska ste súčasťou tejto školy. Preto od vás očakávam, že sa budete učiť. Nebudete ponižovať učiteľov ani personál. Nebudete ničiť vybavenie školy a nebudete vstupovať do zakázaných oblastí. Ďalej očakávam, že sa budete riadiť školskými pravidlami. Môj spoločník vám po mojom výklade ukáže kde sú vaše izby, kde sa budete stravovať a tak ďalej. Skrátka vás prevedie častou hradu.Varujem vás však že hrad je obrovský a z jedného konca na druhý trvá cesta niekoľko hodín.

Predtým však vám dám námet na rozmýšľanie. Vyberte si jedno z týchto zameraní na mágiu a dobre si to rozmyslite, keď budete rozhodnutý tak sa mi ozvite."
----------------------------------------------------
Potom na tabuľu načrtol rozdelenie mágie aj z jej opismi (odkaz je pod dialogovim oknom - rozdelenie mágie). Keď to dokončil pozdravil sa a vyšiel von z miestnosti. Jeho spoločník vás nechal premýšľať a potom vás previedol častou zámku tak ako Dariel sľúbil.

Uvodný príspevok 2

(Rozprávač, 30. 11. 2009 0:29)

(Pre nových hráčov!!!)
Po celom starovekom svete sa rozchádzajú zberači talentov. Aj vy ste už o nich počuli a viete, že hľadajú deti ktoré majú v sebe aspoň trochu stále vzácnejšieho talentu na mágiu.
Jedného dňa na vaše dvere zaklepal jeden s hľadačov. Ten deň sa váš život zmenil.Hľadači prehovorili z vašimi rodičmi a za tučnú odmenu vás zobrali zo sebou. Celú cestu až po školu mágie ste boli ako vo sne. Posadili vás na gigantického draka a ten vás odviezol až na hrad. Tam vás zaviedli do jednej miestnosti a posadili vás do lavíc. Tejto miestnosti dominuje veľká maľba na zadnej stene, na ktorej sú vyobrazený letiaci draci. Vedľa nej sú dvere ktorými ste vošli. Po pravej aj po ľavej strane sú veľké polkruhové okná. Vpredu je tabuľa vedľa ktorej sú ďalšie dvere. Pred tabuľou je masívny stôl z dubu, ktorý má namiesto tradičných nôh stola slonie nohy.
V miestnosti nieste sami sedia tam aj ďalší, všetci nervózne ale potichu na niekoho čakáte. Odrazu sa otvorili dvere a do miestnosti vstúpili dve postavy v modrom a čiernom čarodejníckom rúchu. Postava v modrom rúchu je starší muž s dlhými hnedými vlasmi. Jeho tvár nie je nejak výrazná ale príjemná na pohľad. Druhú postavu si moc nevšímate. Muž v modrom sa predstaví ako Dariel. Potom vám začne rozprávať podrobnosti.

Uvodný príspevok

(Rozprávač, 30. 11. 2009 0:01)

(Len pre pôvoných hráčov!!!)
Temný čarodej ktorý vás zajal a uveznil na svojom hrade sa tam dlho neukázal. Vám ostalo len pravidelne opakovať svoje povinnosti no aj od tých ste postupne upustili. Postupne začal aj odchádzať personál čo vás mal na starosti a vy ste sa nemali od koho učiť. No teraz po približne roku sa veci zmenili. Na hrad prišiel nový čarodej, ktorý o sebe prehlásil, že je novím majiteľom hradu.Správa sa k vám však úplne inak ako jeho predchodca. Ba dokonca vám bol ochotný povedať aj svoje meno a dalšie podrobnosti. Jeho meno je Dariel a od teraz mieni využívať túto pevnosť na učenie mladých čarodejov a vojakov. Prezradil vám aj to že jeho predchodca vás držal v jeho ilúzii a on túto ilúziu zrušil. Hrad sa teda zmenil a vy máte čo objavovať. Okrem toho vás upozornil, že čoskoro prídu nový učenci a že sa máte pripraviť na náročné učenie...