Choď na obsah Choď na menu
 


Misie

Misie je sekcia skladu úloh pre kúzelníkov. Všímajte si najmä  stupeň a prioritu misie. Tak isto je dôležité aby ste spĺňali základné podmienky misie (min stupeň je 4!). Ďalšie informácie ku misiám budú ako komenty ku stránke. Okno pod týmto textom slúži na dohadovanie sa o misiách. je tu aj chat na rýchli dohad.  Vysvetlivky ku misiám nájdete TU.

Chat


Zoznam misii

 

(C2)Očistenie muriva od bojových lián  (20.8-15.9)/2-4/ - (4-10) / 15 = 7, Iné: ohnivý kúzelník (5x)

(C1)Vyhnanie blúdnych duší z chodby vekov (1.8-1.9)/1-3/ - (6-10) / 5 = 6, Iné:  Charakter 15, svetelný kúzelníci (3x)

(E2)Získanie Luriana, ľadového kráľa za učiteľa (8.8-7.8)/3-5/ - (10-20) / 10 = 16 , Iné: 4 stupeň odolnosti voči ľadu, bojová forma (u niektorých), ohňový čarodej 16+

(A2)Oprava dračích hniezdisk  (Apríl)/1-3/ - (4-6) / 2 = 5, Iné: Kondícia 5 [stojí]

(B2)Krotenie draka výtržníka (Máj)/0-1/ - (5-10) / 3 = 7, Iné: Kond. 7, Konc.10 [stojí]

(C2)Zber dračích vajec (Júl)/2-4/ - (9-13) / 5 = 11, Iné: Kondícia 7, Koncentrácia 15, predchádzajúce skúsenosti z drakmi, vodný/ľadoví/vzdušný kuzelik (2x) [stojí]

(D2)Redukcia premnožených drakov (August)/3-5/ - (12-16) / 7 = 14, Iné: Kondícia 10, Koncentrácia 10, vodný/ľadoví/vzdušný kuzelník (4x) [stojí]

(C2)Likvidácia jarného makreluxu (Jar)/3-5/ - (7-11) / 10 = 8, Iné: Kond. 10, ohnivý a vodný kúzelník   [stojí]

(A1)Preskúmanie jaskyne vekov (7.8-17.8)/1-5/ - (4-6) / 3 = 5, Iné: ochrana voči temnej mágii (1st) - R

(B1)Preskúmanie katakomb (7.8-17.8)/1-5/ - (5-7) / 5 = 5, Iné: ochrana voči temnej mágii - R

(B1)Prieskum hradu (20.8-30.11)/1-7/ -  (5-10)/ 5 = 7, Iné: X
(A1)
Prekladanie magických zvitkov (1.8-31.10)/1-3/ - (4-6) / 1 = 4, Iné: X

(A1)Hľadanie učiteľov cez magickú knižnicu (celoročne)/1-5/ - (4-8) / 2 = 5, Iné: X 

(C1)Preskúmanie a zmapovanie magickej knižnice (1.8 - 30.11)/5-7/ - (8-12) / 6 = 9, Iné: potrebné veľké množstvo lana a zohraný team, tvorivý kúzelník (2x)

(C1)Nájdenie zabudnutej knižnice v katakombách (1.8-30.9)/3-5/ - (6-8) / 5 = 7, Iné: ochrana voči temnej mágii (3st) a splnená misia preskúmanie katakomb 


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Prieskum hradu

(Eiven , 22. 8. 2010 13:27)

V hrade sa nachádza veľké množstvo neprebádaných lokalít, ktoré sú neznáme. Preto táto misia môže trvať aj mnoho dní a jej stupeň sa môže zmeniť na C a viac. netreba to podceňovať. Táto stavba tu už je tisíce rokov a nik nevie čo všetko skrýva.

Polapenie Desa

(Dariel, 17. 8. 2010 0:00)

Polapenie Desa je teraz misiou č 1. Je to démon 4 stupňa zakliaty do stále škeriaceho sa škriatka zelenej farby. Ukázalo sa, že je skoro nemožné ho chytiť. Je teda namieste uvažovať aj inej možnosti. Je imúnny voči mágii a značne rýchli. Je vysoko inteligentný a využíva okrem kúzel aj špinavé triky.
--Odmena-- splnené jedno priania podľa výberu a službičky ...

Získanie Luriana, ľ. kráľa za učiteľa

(Dariel, 16. 8. 2010 23:58)

Získanie Luriana je to misia z vysokou náročnosťou. Je tomu aj preto, že cieľ je mág 7 úrovne ľadotvorca, ľadový staviteľ. Žije v horách večného ľadu vo svojom obrovskom ľadovom paláci. Jeho sluhovia sú ľadový obri, orkovia, škteti, yetiovia a iné humanoidné bytosti. Oni mu slúžia a on im za odmenu vystaval ľadové mesto, ktoré je súčasťou jeho hradu. Je ťažké povedať aký je Lurian v skutočnosti. Kolujú však o ňom legendy. Jedna z nich hovorí o tom, že jeho srdce zmrzlo po tom čo mu zabili jeho životnú lásku, no on neumrel, ale nie je ani tak úplne človekom. Neje, nespí , stále hľadí z najvyššej veže a čaká na deň kedy sa bude môcť pomstiť vrahovi svojej milovanej. Jediným spoločníkom je mu múdri ľadový drak Icewind... to či je táto legenda pravdivá sa dá veľmi ťažko zistiť. Preto že sa ho všetci boja a okrem toho ho nik v meste nevidel na vlastné oči. Občas sa však ukáže oživlá ľadová socha a vyberie si niekoho z dediny, ktorý sa už nikdy nevráti... Nepredpokladá sa že pôjde o diplomatickú misiu prato je dobré byť pripravený na tvrdý boj.
--Odmena-- ?

Získanie záhradnika

(Dariel, 16. 8. 2010 23:16)

Získanie záhradníka je naliehavá záležitosť. Pretože magický les sa z nejakého dôvodu začína rozpínať a narúša ť statiku hradu. Tak isto sa objavili nové druhy rastlín, ktoré ohrozujú obyvateľov. Nájsť dobrého záhradníka nie je ale ľahké. Môžete si vybrať z 3. Jaluxon druhotriedny záhradník no má skúsenosti z magickými rastlinami. Je dostupný a ľahko prehovoriteľný. Je vša vo vezení za šľachtenie zakázaných rastlín. Druhý v ponuke je Maximilian Veľký VII. Jeho schopnosti záhradníka sú nepopierateľne výborné. Má vlastnú magickú záhradu zo vzácnymi aj bežnými rastlinami. Je však z veľmi bohatej aristokratickej rodiny a je veľmi malá šanca, že by sa nechal prehovoriť. Je namyslený, samoľúby … skrátka samé dobre vlastnosti. 3 v ponuke je Jakub. Je to záhradník v stredných rokoch, ktorý sa do magických rastlín naozaj rozumie. Dá sa povedať , že magickými rastlina priam žije. Býva hlboko v Akuzalskom hvozde. To či by sa nechal prehovoriť je otázne ale ako nadšenec pre vzácne a nové druhy by sa minimálne prišiel pozrieť. Pokiaľ by ste si vybrali 3 možnosť bola by to misia D stupňa z úpravami odporúčaných členou na 10 a koeficientom úspešnosti 8. Je to z dôvodu, že hvozd je prebudený a časť cesty je nutné si prebojovať.
--Odmena-- podľa voľby

Vyhnanie blúdnych duší z chodby vekov

(Dariel, 16. 8. 2010 21:38)

Vyhnanie duší z chodby vekov je pomerne ťažko splniteľná misia diplomatického razenia. Niektorý z duchov ju obývajú už storočia. Preto svoj domov neopustia dobrovoľne. Je potrebné vyhnať len 5 duchov, ktorý sú príliš mocný a komplikujú pohyb v týchto priestoroch. 3 z duchov sú v podstate neutrálny. Tí sa budú dať presvedčiť ku odchodu, ale treba voliť správne slová lebo nahnevaný dokážu byť smrteľne nebezpečný. No dvaja zvyšný zobrali zo sebou už mnoho duší tých bude treba presvedčiť asi aj silou. No pokiaľ neopustia tento svet z vlastného dôvodu budú sa môcť vrátiť späť.
--Odmena-- vďačnosť svetelných mágov

Očistenie muriva od bojových lián

(Dariel, 16. 8. 2010 21:37)

Očistenie muriva od bojových lián je pomerne ťažká úloha z dosť veľkou prioritou. Liány sú mäsožravé a umiestnené na slabo dostupnom mieste. Porastajú múr magickej knižnice a začínajú ho značne narúšať. Pre obraz sily lián uvediem, že okrem vtákov nájdete medzi liánami aj kosti mladých drakov. Sú ľahko zničiteľné ohňom, no ukázalo sa, že majú aj niečo čo sa dá nazvať základný intelekt. Presúvajú sa za zdrojom pálenia a snažia sa mu to oplatiť rovnakou kartou.
--Odmena-- Niekoľko dobrých jedál od škriatkov a goblinov.

Prekladanie magických zvitkov

(Dariel, 16. 8. 2010 21:36)

Prekladanie magických zvitkov je náročná a zdĺhavá úloha. Často krát nie je známi prekladový kľuč alebo kúzlo, takže to môže zabrať aj pár dní. Nehrozí však pri nej žiadne nebezpečenstvo.
--Odmena-- X

Preskúmanie katakomb

(Dariel, 16. 8. 2010 21:35)

Táto misia je dosť podobná z misiou preskúmanie jaskyne vekov. Líši sa len tým, že v katakombách nebývajú často návštevy a podľa záznamov tu robil svoje temné pokusy aj bývalý majiteľ. Nie je jasné čo sa tu dá tak úplne stretnúť, ale budú to prevažne duše, nemŕtvy a temné bytosti nižšieho stupňa. Platí varovanie ako predtým. Ak nájdete tajné priestory radšej ich ponechajte na preskúmanie skúsenejším.
--Odmena-- to čo nájdete na prieskume (po schválení)

Preskúmanie a zmapovanie mag.j kn.

(Dariel, 16. 8. 2010 21:34)

Znie to možno jednoducho, no nie je. Tisícky magických kníh a zvitkov svojim pôsobením pozmenilo tvár normálneho priestoru, to do akej miery sa nevie je dokonca možné, že sa stupeň tejto misie posunie na D, E alebo dokonca vyššie. Jediný stály priestor magickej knižnice je mála študovnička, ktorá je pomerne bezpečná. Chcem len upozorniť, že nie je vylúčené či priestoroch knižnice nežijú aj bytosti z inej úrovne bytia. Treba sa dobre pripraviť a nespoliehať sa na náhodu.
--Odmena-- stáli prístup do magickej knižnice

Preskúmanie jaskyne vekov

(Dariel, 16. 8. 2010 21:32)

Jaskyňa vekov je zložitý komplex jaskýň . Slúži ako tréningové miesto najmä pre temných kúzelníkov. Je tu veľa zblúdilých duší a pohybujú sa tu aj mrchožrúti a nižší nemrtví. Inak je ale táto misia pomerne bez rizík. Ak však narazíte pri prieskume na tajné chodby nelezte do nich pokiaľ nie je s vami vyšší ako 8st.
--Odmena-- predmety nájdené pri prieskume (po schválení)

Nájdenie zabudnutej kn. v katakombách

(Dariel, 16. 8. 2010 21:32)

Na túto misiu je potrebné mať prehľad o tom, čo sú katakomby zač. Nachádza sa v nich množstvo duší a tak isto nie je výnimkou stret z vyššími nemŕtvimi v tajných oblastiach. Tak isto je možnosť že pri nájdení knižnice podľahnú bádatelia je temnému kúzlo. Je tu ale o mnoho viac možných nebezpečí o ktorých sa len zmieňovali v starých zvitkoch.
--Odmena-- využitie knižnice na vlastné účeli (pod dohľadom), vďačnosť temných kúzelníkov, nové neznáme kúzla a zvitky... ?

Hľadanie učiteľov cez magickú knižnicu

(Dariel, 16. 8. 2010 21:30)

Hľadanie učiteľov cez magickú knižnicu je náročné a zdĺhavé. Najmä preto, že v knižnici je obrovské množstvo už bezcenných storobilých zvitkov v ktorý sú nie vždy korektné informácie. Túto misiu odporúčam vykonávať aj vo väčšom množstve ako je minimálne. Preto že sa občas vyskytne aj magická kniha, ktorá je mocná a žije vlastným životom. No pokiaľ sa budete zdržovať len pri stoloch a nebudete moc chodiť medzi police prakticky nič vám nehrozí. To ako dlho chce informácie hľadať je na každom zvlášť.
--Odmena-- možnosť si nájsť aj niečo pre vlastné štúdium

Likvidácia jarného makreluxu

(Drakojazdci, 16. 8. 2010 21:27)

Makrelux je mäsožravá rastlina, ktorá sa živý malými hlodavcami. Preto je pomerne užitočná, no na jar sa rozmnožuje a jej rozmnožovacie schopnosti sú v skutku ohromujúce. Vypúšťajú množstvo semien a to sa dostáva aj do chodieb hradu, keďže sa rozmožujú vetrom. Ale to prečo sú nebezpečné je najmä v tom, že prvé mesiace sa pevné výtrusy živia krvou. Robia to pomocou tenkých šľahúnov, ktoré sú ako sieť do ktorých sa väčšinou aj človek zapletie len raz. Semená sú sčasti odolné voči ohňu takže ani ohnivý čarodej nie je až taká výhra. No na šľahúny je oheň veľmi efektný. Semená sa na druhú stranu najľahšie ničia vodou. Je to zdĺhavá a systematická práca preto je potrebná aj kondícia a keďže sa misia odohráva blízko magického a temného lesa je dobré byť skúsenejším.
--Odmena-- zablúdené občas aj vzácne semiačka (Aj nové druhy), je možné aj využiť ukoristenú krv, vďačnosť škriatkov a goblinov.

Redukcia premnožených drakov

(Drakojazdci, 16. 8. 2010 21:26)

Ak je úspešný rok a strážny draci sa príliš premnožia je na drakojazdcoch aby ich stavy preriedili . No ísť ku dračím hniezdam je značne nebezpečné a tak isto odstránenie draka je veľmi náročné. Preto dávajú túto úlohu skôr partii kúzelníkov. Prečo ale redukujú počty drakov? V prvom rade pre to, že ak mladý jedinci dorastú na dospelých budú potrebovať nové teritórium a nie že by hrad nebol dostatočne veľký, no ak by sa premnožili usídlili by sa aj v obývaných oblastiach. A to b nerobilo dobrotu. Okrem toho každoročné prerieďovanie zabezpečuje nie len jedlo pre drakov ale aj pre jedáleň.
--Odmena-- Pozostatky drakov. Služba a vďačnosť od drakojazdcov.

Zber dračích vajec

(Drakojazdci, 16. 8. 2010 21:25)

Zber dračích vajec je pomerne náročná a nebezpečná úloha. Najmä preto, že dračie matky si svoje vajíčka strážia. No sú nútené ísť občas na lov, pretože ich veľké telo spotrebuje veľa energie a oni celí Jún presedeli na vajíčkach. Tak isto zhromažďujú potravu pre onedlho liahnuce sa mladé. Dračie vajcia sú potrebné pre drakojazdcov aby ich mohli cvičiť na obranu hradu.
--Odmena-- služba od drakojazdcov, možno aj dračie vajce.

Krotenie draka výtržníka

(Drakojazdci, 16. 8. 2010 21:24)

V Máji prebieha párenie strážnych drakov nie je vôbec žiadnou novinkou, že jeden či viacerý rozjarený alebo ranený draci zavítajú aj do oblasti kde sídlia študenti. Väčšinou sa usadia na hvezdárskej veži a revú na celé námestie. Poprípade zaútočia na strechy študovní alebo ubytovní. V tej chvíli treba zasahovať aby nedošlo ku veľkým škodám. Draka, hoci aj strážneho, nie je ľahké zabiť. Preto sa používa väčšinou technika, ktorá draka spúta alebo nejak uspí. Po tom sa drak odovzdá do rúk drako jazdcov.
--Odmena-- Prípadné pozostatky draka, jazdenie a malá službička od drakojazdcov

Oprava dračích hniezdisk 

(Drakojazdci, 16. 8. 2010 21:22)

V Apríli je ideálny čas na úpravu dračích hniezd. Pretože si draci práve hľadajú zásobu potravy pred blížiacim sa obdobím párenia a hniezdenia. Preto je táto misia pomerne bezpečná. Prečo ale opravovať dračie hniezda? Preto že ak by neboli opravené draci by si namiesto opravy vystavali nové a tým by sa rozšírili aj mimo hniezdisko a bolo by náročnejšie ich nájsť.
--Odmena-- väčšinou v podobe malej službičky od drakojazdcov.