Choď na obsah Choď na menu
 


Nápady na hry, výzvy a tábory

Hry

Mravcov 5 Boj

1, (jemná motorika) Čo najrýchlejšie preložte gombíky pomocou čínskych paličiek (žetóny ku hre kráľovské rošády) do misky alebo, iného predmetu.

2,(šikovnosť) Škatulata Hejbejte se : Jeden hráč sa postaví ku stene na jednom konci vymedzeného priestoru. Ostatný hráči sa prichystajú na opačnej strane ako určený hráč. Ide o to aby hráči prišli čo najbližšie ku počítajúcemu hráčovi. Ten sa otočí chrbtom k ostatným a počíta pomaly nahlas do desať . Keď povie desať, všetci  musia ostať stáť na mieste. Tí čo ich videl ako sa pohli, sa musia presunúť na začiatok miestnosti a znova sa snažia dostať ku hráčovi. Toto sa opakuje až kým sa aspoň jeden hráč nedostane ku počítajúcemu hráčovi.   

3, (umelecké vlohy) Perníková chalúpka : Na túto hru treba kúpiť tortové oplátky, šľahačku v spreji a čokoládu (ktorú budeme roztápať) alebo kúpime tekutú čokoládu na palacinky. V tíme dostanú vopred určené množstvo plátov a ďalších ingrediencií. Za vopred určenú dobu budú mať za úlohu vytvoriť čo najkrajší perníkoví domček. Po dokončení bude každý hráč hodnotiť, podľa môjho systému, výtvor. Ten čo tým získa vyššie hodnotenie, vyhráva.  

4, (spolupráca) Po hracom priestore budú viditeľne umiestnené hracie predmety. Každý tým vytvorí reťaz(vláčik). Za úlohu v tejto hre budete mať  pozbierať určené predmety. Podmienkou je ale že, sa vám nesmie rozpojiť reťaz ktorú tvoríte.  Ak sa rozpojíte tak: Dohliadajúci, vezme danému tímu všetky predmety ktoré, už získali a rozhádže ich po miestnosti. V prípade ak sa zopakuje rozpojenie, dohliadajúci získané predmety odoberie a poskrýva ich tak aby nevideli kam ich schováva. Zbieranie po tom pokračuje rovnakým spôsobom ako bolo určené na začiatku.  

5, (rýchlosť a spolupráca) Každý s teamu dostane určitú záťaž.Za úlohu máte čo najrýchlejšie prejsť určenú dráhu. Sú časti cez ktoré je potrebné hráča preniesť, niečo podliezť, prebehnúť a niečo zobrať atd. Skrátka opičia dráha so záťažou.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Prvý táboroví deň

Prvý táboroví deň si budú vyrábať s kože účastníci aj vedúci, označenia na svoje veci. Na každý ešus aj hrnček si vyrobia označenia so svojou skautskou prezývkou. Celí tábor platí: Každý účastník, aj vedúci si musí priniesť svoje čisté veci na to aby dostal jedlo..   

-----------------------------------------------------------------------------------------

Stretnutie po 50rokoch

Momentálne ste mladí a pomerne zdraví. No predstavte si ,že by ste sa stretli až po päťdesiatich rokoch. Za tú dobu by sa veľa vecí zmenilo. Teraz ako tak vidíte, cítite, normálne vám chutí a dobre počujete. No po päťdesiatich rokoch sa to môže zmeniť.(treba určiť dopredu hráčov a strážcov) Preto si teraz zahráme jednu hru: do ľubovolného žrebovacieho predmetu dáme pokrčené lístky s nápismy 1xoči (zaviazať šatkou...),1xjazyk(do konca hry nesmie rozprávať),1x uši (štupľe do uší), 1x ruky(zaviazané za chrbtom). Na najbližšiu hodinu (podľa dohody) stratíte vytiahnutý zmysel pričom absolvujete všetky hry ako ostatný hráči s vybraným handicapom.  

----

 

Na požiadanie vymyslím program, hru... Mám iba jednu podmienku: Potrebujem vedieť aká bude účasť na tejto mnou vymyslenej aktivite. 

Za pochopenie ďakujem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Poprosí tých ,čo sa chystajú použiť niektorý z mojich nápadov aby mi nechali v tejto sekcii, hodnotenie ako spätnú väzbu alebo komentár. Ďakujem