Choď na obsah Choď na menu
 


Temná- úlohy

_____________________________________________________________________

Kŕč - znehybnenie

(1st) Kŕč - znehybnenie (temná) - zisti čo spôsobuje kŕče a ako sa proti tomu dá chrániť

(2st) Kŕč - znehybnenie (temná) -získaj záznam toho ako vyzerá keď niekto dostane kŕč (nie som zvedavý na to ako poskakuje a nadáva ale to čo sa deje priamo naj to vidno napr na lýtku) tak isto zisti čo je dobré proti kŕčom a navrhni ako sa ich zbaviť (dobrovoľná odpoveď - na akých častiach tela sa dá dostať kŕč)

 (3st) Kŕč - znehybnenie (temná) - 

(4st) Kŕč - znehybnenie (temná) -

(5st) Kŕč - znehybnenie (temná) -

__________________________________________________________________

Strach- hromadný strach

(1st) Strach (temná) - ako sa prejavuje a prečo vzniká strach + čo je to fóbia

(2st) Hromadný Fear (temná) - Napíš 10 kurióznych fóbii

 (3st) Hromadný Fear (temná) - Zisti čoho sa ľudia najviac boja a potom zostav rebríček od 1-10. (musíš čerpať aspoň s 3 zdrojov). potom daj aspoň 10 ľudom vo svojom okolí úlohu aby zoradili podľa nich Od toho čo sa najviac boja po to čoho sa najmenej boja (daj im na výber rebríček čo si zistil) potom výsledky porovnaj z pôvodným rebríčkom a vyhodnoť výsledky.

 (4st)Hromadný Fear (temná) -

(5st) Hromadný Fear (temná) -

 _____________________________________________________________________

Zástava srdca

(1st) Zástava srdca (temná) - Zisti ako funguje srdce a aké procesy robí + jeho stavbu (stačími svalovina + zakladné časti)

(2st) Zástava srdca (temná) - Zisti čo sa deje pri infarkte a čo to spôsobuje. Potom zisti 10 príčin preč ľudia dostávajú infarkt a zora´d ich od najčastejšej po najnečastejšej.

 (3st) Zástava srdca (temná) -

(4st) Zástava srdca (temná) -

(5st) Zástava srdca (temná) -

 _____________________________________________________________________

Dotyk agónie

(1st) Dotyk agónie (temná) - zisti čo sú to bolestivé / tlakové body a kde sa na tele nachádzajú

(2st) Dotyk agónie (temná) -

 (3st) Dotyk agónie (temná)

(4st) Dotyk agónie (temná) -

(5st) Dotyk agónie (temná)

  _____________________________________________________________________

  Temná rana

(1st) Temná rana (temná)

(2st) Temná rana (temná) zisti 10 príčin, prečo ľudia umierujú.

 (3st) Temná rana (temná) použi údaje z 2stupňa tejto úlohy a nechaj nech ti zistených 10 smrtí ľudia zoradia od toho akou smrťou ak by si mohli vybrať, by najradšej stých možností zomreli až po najneradšej (nemusí to byť face to face). Sprav aj rebríček najkurióznejších smrtí a daj si ho napr na facebook alebo im ho prečítaj (komenty potom spoločne vyhodnotíme)

(4st) Temná rana (temná)

(5st) Temná rana (temná) -  

 _____________________________________________________________________
Smrť z nebies

(1st) Smrť z nebies (temná) - 10 najkurioznejších smrtí spôsobených niečim padajúcim z neba (napr satelit)

(2st)  Smrť z nebies (temná) - čo spôsobuje kyslí dážď, kde vzniká a prečo je taký škodlivý + navrhni aspoň 1 metódu ako je možné sa pred ním ochrániť.

 (3st)  Smrť z nebies (temná) - tvojou úlohou bude z predchádzajúcich úloh alebo nové vyber 10 predmetov ktoré spôsobilo smrť z nebies. Stretni sa z 8 ľuďmi (osobne) a pomocou voľných asociácii(povec im slovo a oni ti budú mať povedať 1. čo im napadne)si sprav záznam na konci zhodnoť koľko s tých vecí považujú vo svojom podvedomí za nebezpečné. Tak isto si ku každému sprav poznámky ako ne test reágovali.

(4st)  Smrť z nebies (temná) - Naštuduj si tému smrť z nebies dopodrobna. Spracuj to tak aby si bol schopný spraviť prednášku na 30+30+30min (prestávky nechám na teba a môže to byť aj naviac) Využi získané inhormácie z 1-3 úloh k tomuto kúzlu a použi ich. (pozor táto úloha je zatial len teoretická nebude zavedená do praxe a keďže je tvoja prvá takéhoto tipu ponúkam sa ako testovací objekt)

(5st)  Smrť z nebies (temná) -

_____________________________________________________________________

Temný zdroj

(1st) Temný zdroj (temná) - Čo je najčastejším zdrojom zla? (nájdi na túto otázku odpoveď - je to na filozofickej báze takže si poraď ako vieš)

(2st)  Temný zdroj (temná) - za niektorými historickými udalosťami sa nachádzali irčité veci alebo osoby, ktoré boli podľa spoločenskej miery zlé. Vyber si ich 10 a nájdi zdroj (mor v anglicku – blchy na potkanoch prilákané odpadkami, ktoré ľudia len tak vyhadzovali na ulicu.) možeš samozrejme pripojiť aj svoj názor.

(3st) Temný zdroj (temná) - .

(4st)Temný zdroj (temná)

(5st) Temný zdroj (temná)

_____________________________________________________________________

Prebratie kontroly nad nemrtvím

(Iba zameranie povolávač)

(1st) Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná) Nájdi čo najviac o kostlivcovi ako takom v historickom ponímaní. Začni prvými zmienkami. Čo znamenal kostlivec pre veľké národy počas histórie. Aké sviatky sa viažu na kostlivca dodnes.Čo sa zmenilo od minulosti po dnes

(2st)  Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná) - sprav rebríček 10 nemrtvích ktorý sa vyskytovali v rôznych kultúrach(myslím druhovo) ak sú aj podobný ale iný národ ich pozná pod iným názvom a znamená čosi iné je to jeden druh. A zoraď ich od najčastejšie sa vyskytujúceho po najmenej (to čo uznáš za nemrtvé už nechám na teba)

(3st) Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná)

(4st) Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná)

(5st) Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná)
_____________________________________________________________________