Choď na obsah Choď na menu
 


Frosťa x Icewind (príklad)

(je to príkladový súboj takže si ho pozrite a poprípade sa popýtajte na veci čo nepochopíte alebo vám nesedia. Ako si všimnete spôsoby vyvolávania kúzel aj pri totožných kúzlach sú iné. Je to tým, že veci okolo toho nechám na vás efekti kúzel nájdete vo s vojich vysvetlívkach.)

 

Dohliadajúci zastupujúci učiteľ : Coldheard

Vyzývateľ : Frosťa / Vyzývaný: Icewind

(Icewind) „Frosťa máš prvý ťah nechci ma zahanbiť“ zasmejem sa svojím hlbokým hlasom.

 

 (Frosťa) „Ja nedbám ak to Cold dovolí.“ dodám a žiarivo sa na Coldhearda usmejem.

 
 (Coldheard) „Pre túto chvíľu spravím výnimku. Myslím, že to nie je až také narušenia pravidiel. A Frosťa nevolaj ma Cold. Opakujem to naposledy. Teraz máte tri kolá príprav kývnite keď budete pripravený. „
 

(Frosťa) Sústredim sa na svoju energiu vo vnútri. Zatnem ruky v päsť. Spustím kúzlo ochrany pred ľadom (1) a prudko vystriem ruky. Okolo mňa začne prúdiť vlna tepla. Sústredím sa prúdenie svojej energie do dlaní a rozpažím. S tým spustím kúzlo miestny chlad (2) a teplota v okolí rapidne klesne. Potom kývnem že som pripravená.

(Icewind) Priložím dlane k sebe a zo zavretými očami sa sústredím na energiu v mojom vnútri. Prudko otvorím oči a kúzlim miestny chlad (1). V okolí klesne teplota. Nadýchnem sa a z prudko vydýchnem pri tom zakúzlim ochranu pred ľadom (1). V mojom najbližšom okolí sa objaví obal z horúceho vzduchu, no ja jeho teplotu necítim. Napnem svaly a zakričím bojový pokrik, popri ňom spustím kúzlo ľadový muž (1). Na mojej koži sa objaví tenký ale pevný obal z ľadu . Potom rázne prikývnem. A Coldherd nás odštartujem čakám na prvý ťah protihráčky.

 
 (Frosťa) Viem, že proti svojmu najväčšiemu oponentovi nemám moc šancí, no nechcem stratiť tvár. Ďalšia nevýhoda je, že nesmiem využiť svoje špecializované kúzla, pretože by som ho pravdepodobne zabila. Sústredím sa na svoje dlane a dám ich pred seba zakúzlim kúzlo ľadový bodec (3). Prudko rozpažím. Vo vzduchu sa objaví 7 ľadových bodcov, ktoré v prudkom vetre vyletia oproti môjmu oponentovi.
 
 

 (Icewind) Oproti mne letí 7 ľadových bodcov, pozdvihnem predlaktia a skrížim ich pred seba a snažím sa ochrániť si tvár a brucho. Trochu skloním hlavu aby som necúvol.

 
 
 (Coldheard) výsledný efekt: ľadové bodce prerazili tvoju obranu a rozbili sa takže ťa jednotlivé časti zasiahli na rôznych častiach tela. Jeden ti prerazil pravé predlaktie ale na druhej strane sa nedostal až po hrudník. Druhý prešiel hladko cez pravé plece a prerazil ti kľúčnu kosť. Inak ti to spôsobilo len menšie zranenia. Ochrana proti ľadu 1 st voči tomuto kúzlu nebola účinná no jeho účinok sa znížil na 2/3 a kúzlo ľadového muža je poškodené na učených miestach.
 
 

 (Icewind) Zatnem zuby bolesťou a moja pravá ruka ochablo visí pozdĺž tela. Rozbehnem sa proti Froste , lebo viem že inak ma odrovná na mieste. Prenesiem energiu do pravej ruky a vykúzlim ľadové projektily (1). Počas behu ich prudko vrhnem proti mojej oponentke.

 
 

(Frosťa) Som spokojná z výsledkom svojho kúzla. Sústredím sa na udržanie obrany a čelím oponentovmu kúzlu.

 
 

(Coldheard) výsledný efekt: kúzlo sa rozbilo o ochranu pred ľadovým kúzlom. Je oslabené na 2/3 energie.
 

(Frosťa) Pozorujem rozbitie kúzla a spokojne sa pousmejem. Vystriem ruky prudko pred seba a pri tom zakúzlim kúzlo ľadový stoper (2) a sústredím ho na nohy.

 

(Icewind) som pripravený na efekt a bežím ďalej.

 
 
(Coldheard) výsledný efekt: Okolo nôh ti odrazu z primrznutej podlahy vyrazili ľadové stopery a primrzli ťa o podklad. No vďaka tvojej sile a ochrane proti ľadu (1/3) ťa kúzlo len trochu spomalilo. Ale inak bežíš ďalej. Si už len dva kroky od nej.
 
 

(Icewind) Rozbijem ľadový stoper a v rýchlosti zakúzlim zmrznutá päsť (2). Takže okolo mojej päste sa vytvorí hrubá vrstva ľadu na ktorej môžem vytvoriť malé ľadové bodce. Ako baranidlo sa rútim ďalej.

 
 

(Frosťa) Vidím ako si icewind spravil z ruky baranidlo. Sústredím sa na vlhkosť v okolí a v obrannej pozícii kúzlim ľadový štít (1). Takže predomnou sa objaví vlna vody ktorá ihneď zmrzne a vytvorí ľadovú stenu. Súčasne o krok ustúpim ak by ju prebil útokom.

 
 

 (Icewind) Pred oponentkou vyrastie ľadová stena. Prebehnem zvyšnú vzdialenosť a prebijem ju pravou okúzlenou rukou. Nespomaľujem takže sa spolieham že jej stenu prebijem.

 
 

(Coldheard) výsledný efekt: Icewind poľahky prebil ľadový štít a to čo z neho zostalo. Vďaka kúzlu ľadový muž sa nezranil. Prebitie ho ostalo pred oponentku no nezasiahol ju.

 
 

(Frosťa) Predpokladala som že štít prebije, no to že sa ocitne tesne vedľa mňa ma trochu zarazilo. Sústredím sa na dlane a prudko vystriem ruky pred seba. Pritom kúzlim ľadový odpich (1) Takže sa odrazím od tenkej vrstvičky predomnou a vír vetra spolu z odrazom ma odsotí 3m dozadu kde ma zastaví tenká vrstvička ľadu takže. Ostanem stáť na mieste a čakám na reakciu oponenta.

 
 

 (Icewind) oponentka mi tesne újde pred nosom a dostane sa 3m ďaleko, no ja sa stále valím v pred

 
 
(Frosťa) Stočím pravú ruku do rúrky a dám si ju pred ústa. Nadýchnem sa a fúknem, popri tom kúzlim ľadový vietor (2). Takže fúknutie sa prejaví ako prúd ľadového mrznúceho vzduchu, ktorý dokáže odfúknuť ľahšieho súpetra.
 
 

(Icewind) Z úškrnom odolávam kúzlu, lebo viem že som pripravený.

 
 

(Coldheard) výsledný efekt: Icewind. Po zásahu ľadovým vietorom (2) tvoje kúzlo ochrana proti ľadu (1) stratila poslednú 1/3 energie a tým sa deaktivovala. Vďaka tvojej hmotnosti ťa kúzlo neodfúklo leň zľahka spomalilo. Na tvojej koži sa vytvorila ľadová vrstva. Dokonca vďaka Frostinému miestnemu chladu sa na niektorých miestach vytvorili aj niekoľko cm cencúle. No vďaka kúzlu ľadový muž si túto zmenu skôr uvítal. Trochu ťa to spomalilo lebo si primrzli aj kĺby . No aj tak si prebehol ½ vzdialenosti ku súperke.

 
 

(Frosťa) Sklamane čakám čo na mňa môj oponent vytiahne.

 
 

(Icewind) Ďalšiu ľadovú vrstvu som iba privítal. Po prebehnutí polovičnej vzdialenosti k nej kúzlim ľadový rozbíjač štítu (2). Takže proti nej s pokrikom vrhnem ľadovú energiu, ktorá zaútočí na podstatu jej štítu.

 

(Coldheard) výsledný efekt: Frostino kúzlo ochrana pred ľadom (1) po zásahu ľadovým rozbíjačom štítu (2) stratilo 2/3 energie a tým sa deaktivovalo.

 

(Frosťa) Otrasene pozerám na to ako sa moje kúzlo rozplynulo. Spojím prsty k sebe a potom v oblúku smerom na zem zakúzlim obrannú poľadovicu (1). Takže na zemi sa objaví šmykľavá ľadová vrstva. Pri tom ešte o krok ustúpim.

 
 

 (Icewind) Na oponentkyné kúzlo nereágujem a snažím sa bežať ďalej.

 

(Coldheard) výsledný efekt: Icewind vďaka zakúzlenému miestnemu chladu tvoje topánky jemne primrzli na poľadovicu a namiesto skĺznutia si sa lepšie odrazil takže si sa dostal pred oponentku.

 
 
 (Frosťa) Moje kúzlo neprinieslo očakávané ovocie. Viem že pre mňa boj skončil zakúzlim preto ešte raz ľadový štít (1). Takže predomnou sa objaví vlna vody ktorá ihneď zmrzne a vytvorí ľadovú stenu. Súčasne o krok ustúpim.
 
 

(Icewind) Oponentka sa nepoučila a skúša už raz neúspešný trik. No tentoraz to bude iné pretože mám na sebe väčšiu vrstvu ľadu. Takže už len svojou hmotnosťou prebijem stenu.

 
 
 

 (Coldheard) výsledný efekt: Icewind prebil svojou váhou ľadový štít a v zotrvačnosti preválcoval svoju oponentku tak že ju povalil na zem a v zápätí na ňu spadol. Vyhlasujem súboj za ukončený a Icewind je víťazom.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.