Choď na obsah Choď na menu
 


Záznam úloh

úlohy k misii na záhradníka (misia - záhradník, 04. 10. 2010 20:26)

To ako príbeh dopadol sa dozvieš až po dokončení úloh a tak isto si vypočuješ jeho podmienku. Splň najprv úlohu 5 a potom ďalšie (lebo rastlinky sa ťažko vyhrabávajú spod snehu).
1 úloha -Zvedavka budeš mať obrázky a popisky a podľa nich nájdeš cestu (túto úlohu budeš plniť až keď splníš ostatné lebo je náročnejšia na prípravu)
2 úloha – zahraj si následovné hry : osadníci z katánu (min počet hr3), kráľovské rošády (min počet hr3), Bang! (min počet hr5). Citadela (min počet hr3) a poslednú nechám na tebe (min počet hr3 ak to nebudú stratené mestá vtedy 2) – tvojou úlohou je vyhrať „ale pozor nesmieš im povedať o tom že je dôležité aby si vyhral“!
3 úloha – hľadaj zradcu píš mi otázky o okolnostiach aké potrebuješ (samozrejme nikto nič nevidel...) máš ale iba 5 otázok na každú osobu takže sa dôkladne pýtaj (osôb je 10 – 9 spolubojovníkov a šaman – popisky ku osobám nájdeš na stránke). Ak nezistíš kto ťa zradil nič sa nedeje a ak to zistíš nechám na tebe čo spravíš so zradcom. (malá poznámka – dávaj otázky tak aby sa na teba neurazili a pošli mi ich na mail – lebo ak ich urazíš nepovedia ti už ani ň)
4 úloha – zvoľ si ľubovolného protihráča . Tvojou úlohou je ho poraziť v šachu ale pozor máš len ½ celkového počtu figúrok ktoré si môžeš rozmiestniť na základné stanoviská ako chceš (kráľa a kráľovnú máš oboch)
5 úloha – nájdi 5 liečivých + vzácnych rastlín rastúcich volne v našom okolí (ak sú chránené iba ich odfoť ak nie dones mi ich ukázať)

/na záver – I hope you will enjoy this/

úlohy na 8 level (Necrotic, 24. 08. 2010 11:47)

1. Prebratie kontroly nad nemrtvím(1)- Nájdi čo najviac o kostlivcovi ako takom v historickom ponímaní. Začni prvými zmienkami. Čo znamenal kostlivec pre veľké národy počas histórie. Aké sviatky sa viažu na kostlivca dodnes.Čo sa zmenilo od minulosti po dnes.2. Prebratie kontroly nad nemrtvím(2) - sprav rebríček 10 nemrtvích ktorý sa vyskytovali v rôznych kultúrach(myslím druhovo) ak sú aj podobný ale iný národ ich pozná pod iným názvom a znamená čosi iné je to jeden druh. A zoraď ich od najčastejšie sa vyskytujúceho po najmenej (to čo uznáš za nemrtvé už nechám na teba)
3.Holy shild(1) - Zisti si čo najviac o urieknití ako takom (prejavy,obrana voči tomu...)
4. Kostlivec (2)- S čoho sa skladá kosť, ako vzniká, čím rastie a čím hrubne. Koľko je stavcov a ako sa navývajú, koľko je rebier. zisti kosti ruky a nohy a ku každej kosti napíš stručne na čo slúži.
5. Sanie svetla (2) - Po dobu 2 týždňov bude tvojou úlohou kaziť zábavu 1týždeň aspoň 1x do dňa 2týžď aspoň 2x do týždňa - veď si o tom záznamy a musíš byť ako inak 50% úspešný (Ak napr. všetci sa zabávajú a ty spravíš niečo čím im to pokazíš - uváž si sám do akej miery môžeš zájsť.)
6. Kŕč (2) - 1. získaj záznam toho ako vyzerá keď niekto dostane kŕč (nie som zvedavý na to ako poskakuje a nadáva ale to čo sa deje priamo naj to vidno napr na lýtku) tak isto zisti čo je dobré proti kŕčom a navrhni ako sa ich zbaviť (dobrovoľná odpoveď - na akých častiach tela sa dá dostať kŕč)
7. temný zdroj (1)- Čo je najčastejším zdrojom zla? (nájdi na túto otázku odpoveď - je to na filozofickej báze takže si poraď ako vieš)
8. Smť z nebies (3)- tvojou úlohou bude z predchádzajúcich úloh alebo nové vyber 10 predmetov ktoré spôsobilo smrť z nebies. Stretni sa z 8 ľuďmi (osobne) a pomocou voľných asociácii(povec im slovo a oni ti budú mať povedať 1. čo im napadne)si sprav záznam na konci zhodnoť koľko s tých vecí považujú vo svojom podvedomí za nebezpečné. Tak isto si ku každému sprav poznámky ako ne test reágovali.

Úlohy na atribúty (Dariel, 23. 08. 2010 17:12)

1.(char)Zisti si čo najviac, ale nie prehnane na 5-10 tém a vyber si aspoň 3 ľudí, ktorým to vysvetlíš témy ber postupne na viacerých stretnutiach. Na konci celého obdobia si ľubovolnou metodikou zisti do akej miery si zapamätali to, čo si ich naučil. Všetko zhodnoť a zapíš v čom si asi spravil chybu (toto je úloha na 5-10b - takže si všetky zistenia si poriadne zapíš) A na niektorých by som bol rád prítomný aby som ťa usmernil + na konci zhodnotil čo bolo zle a čo treba zlepšiť.
2.(kondícia)Začneme zľahka - najlepšie každý deň večer si sprav postupne 5 klikov a 5 brušákov (čo najpoctivejšie) ďalší deň sprav o jeden viac atď. Môžeš aj oddychovať približne v polovici (10-15sek - na vydýchanie), ale naj vcelku. Dostaň sa po hranicu pokiľ budeš vládať o za týchto podmienok spraviť Zapíš si to číslo. Potom dostaneš ďalši inštrukcie (Max 100 :)

doplnkové úlohy 2 (Mravec, 28. 07. 2010 00:12)

1. Neviem ako si s tojíš s kondíciou tak si najprv testneme čo a ako. Ráno, naobed(poobede) a večer sprav čo najviac klikou a brušákov čísla mi napíš podľa toho ti dám úlohy
2. Nenapísal si mi ako to dopadlo s tým cvičením na ľavú ruku takže neviem či si to nepamätáš alebo si pozabudol.
3. Tvoja oficiálna úloha na charakter (5-7b) nauč sa niečo a potom to nauč niekoho podľa vlastného výberu.
4. Zisti si čo najviac, ale nie prehnane na 5-10 tém a vyber si aspoň 3 ľudí, ktorým to vysvetlíš témy ber postupne na viacerých stretnutiach. Na konci celého obdobia si ľubovolnou metodikou zisti do akej miery si zapamätali to, čo si ich naučil. Všetko zhodnoť a zapíš v čom si asi spravil chybu (toto je úloha na 5-10b - takže si všetky zistenia si poriadne zapíš) A na niektorých by som bol rád prítomný aby som ťa usmernil + na konci zhodnotil čo bolo zle a čo treba zlepšiť.
5. (koncentrácia 3-6b) po dobu 3 týždňov si buď ráno alebo večer sadni do pohodlnej polohy, zavri si oči a sústreď svoju myseľ na nejaký tebou zvolený predmet, ktorý si vytvoríš v mysli. Snaž sa aby si po dobu (5min 1.t,7min 2.t,10min 3.t) všetky spoje myšlienky sústredil len na ten predmet. Pokiaľ si udržal sústredenú na predmet aspoň na 60% tak pokladaj túto meditáciu za úspešnú. Sprav si odškrtávací kalendár a zapisuj si úspech alebo neúspech. Na konci sa porozprávaj zo spvojím mentorom (so mnou).

doplnkové úlohy (Mravec, 25. 07. 2010 20:39)

na tieto som nejak pozabudol :)
- zisti ako prebieha zrážanlivosť krvy a aká je prírodná látka ktorá zabraňuje zrážaniu krvi.
- ako prebieha denaturácia a čo to vlastne je

+ oficiálne 1000 strán, 150 strán z knihy v cudzom jazyku ktorý skoro neovládaš
prečítaj aspoň 500 strán z knihy v cudzom jazyku ktorý ovládaš.

kúzla na 7 úroveň (Mravec, 21. 07. 2010 20:27)

1. Hromadný fear na 3 st - Zisti čoho sa ľudia najviac boja a potom zostav rebríček od 1-10. (musíš čerpať aspoň s 3 zdrojov). potom daj aspoň 10 ľudom vo svojom okolí úlohu aby zoradili podľa nich Od toho čo sa najviac boja po to čoho sa najmenej boja (daj im na výber rebríček čo si zistil) potom výsledky porovnaj z pôvodným rebríčkom a vyhodnoť výsledky. (toto je úloha na spell 3st ja som naposledy robil spel na 7st:)
2. Temná rana (2st)- zisti 10 príčin, prečo ľudia umierujú.
3. Smrť z nebies (2st)- čo spôsobuje kyslí dážď, kde vzniká a prečo je taký škodlivý + navrhni aspoň 1 metódu ako je možné sa pred ním ochrániť.
4. Obranný kruh voči vz2s + ľad 1st - Ako vzniká a za akých podmienok ľad + aké môže spôsobiť škody. Zisti mená 3 najničivejších tornád, kde udreli a aké napáchali škody.
5. svetelný prevracač - Zisti aspoň 3 veci ,ktoré sú pre človeka priaznivé a za určitých okolností naopak nepriaznivé až smrteľné.
6. štít proti ľadu - zisti prečo nie je možné aby bol človek úspešne uložený a potom zobudený z kriogénneho spánku a prečo napr. žaby prežijú aj zamrznutie (poprípade pravý zimný spáči)
7. povolanie zombíka - Nauč sa svaly (iba základe pre jednotlivé časti tela)

Kúzla na 6 úroveň (Mravec, 09. 05. 2010 21:23)

3. Unholy Shield - Aspoň 5 prírodných látok ktoré svetielkujú (najlepšie 10)
4. Unholy shock - Materialy ktoré pohlcujú svetlo a to ako vzniká tma.
5. Obranný kruh na vyvolaných proti vetru - ako vzniká vietor aké druhy sú a aké škody môže napáchať.
6. Smrť z nebies - 10 najkurioznejších smrtí spôsobených niečim padajúcim z neba (napr satelit)

+ prečítaj aspoň 100 strán z knihy v cudzom jazyku ktorý skoro neovládaš
prečítaj aspoň 300 strán z knihy v cudzom jazyku ktorý ovládaš
a 1000 (+/-) strán zo slovenskej/českej knihy, kníh

a nezabudni napísať odpoveď na hádanku z príspevku na hlavnej stránke.

úloha 1+2 (Mravec, 06. 04. 2010 13:21)

No tu moc nenapíšem preto, že som ti ju zadával už dávnajšie ústne. Ale len pre poriadok

Určiť vo vybranom jazyku svetové strany, život, smrť, zatratenie, povznesenie.
naučiť sa kresliť povolávací kruh.
určiť si mierky na tele napr. (medzi vystretým palcom a ukazovákom...)

Úloha 1,2,3 z prvého textu (Mravec, 14. 12. 2009 00:57)

Toto budú úlohy za ktoré budeš získavať body do položky charakter ktorý ma momentálne hodnotu v rámci hry - 0 (Z lebším charakterom si viac vážený)
1.Úloha - ku správaniu a vystupovaniu kúzelníka patrí aj etiketa, preto je tvojou úlohou naučiť sa zásady etikety stolovania a správania sa v spoločnosti.(len základy).Zisti aký tvar pohára je ku akému nápoju a aká lyžičky, vidličky, nože sa na čo používajú.

2.Úloha - Je to úloha na rozvoj charakteru(2-5b podľa charakteru človeka) a má 4 časti. 1časť je - počas jedného týždna si zapisuj to koľko krát si bol na niekoho nepríjemný alebo hrubý som si istý že to bude pomerne vysoké číslo. Toto číslo si zapíš. Počas druhého týždňa sa snaž toto číslo zkresať na 3/4 ak sa ti to podarí (alebo ak bude odchylka 10% tak sa to počíta) možeš pokračovať na ďalšiu časť, ak nie tak je potrebné aby si sa o to pokúsil znova. 3časť je taká istá akurát že zredukovanie je na 1/2 a posledná je zredukovanie na 1/4 toho prvého čísla. Každý týždeň si zapisuj to ako na tvoju zmenu správani ľudia reagujú.Keďže ti nechcem zmeniť osobnosť skús si nájsť spôsob ako odbiť niekoho bez urážky a mepríjemnosti - Dásato

3.Úloha - Pozorovacie charakterové schopnosti. Pozoruj ľudí v tvojom okolí v roznych spoločenstvách (škola,rodina,skauting,krúžky...) a zaraď si jednotlivých ľudí do týchto skupín - Obľubený (taký ktorých majú radi),Atraktývny(býva napr. najkrajšia baba v triede dobrý šlortovec...),akceprovaný(taký ktorý sú prijatý do spoločnosti ale nie sú obľúbený-napr tý čo dávajú odpisovať domáce úlohy), trpený (no keď tu musí byť), Na okraji spoločnosti (tí ktorý sú prehliadaný) a posledná skupina neobľúbený, až neznášaný (do tejto skupiny sa málokedy niekto zaraduje). Svoje poznatky si zapíš naozaj sa to môžu hodiť.

ak by si mal nejaké výhrady tak sami ozvi. inak píš do dialogového okna.