Choď na obsah Choď na menu
 


Zmiešaná s temnou

______________________________________________________

Príkaz

(1st) Príkaz (zmiešaná = temná + tvorivá) - vybraná osoba musí vykonať jeden rozkaz, ktorý ho však nemôže ohroziť na živote alebo byť v rospore z jeho presvedčením. Po skončení kúzla si očarovaná osoba uvedomí, že bola pod vplyvom kúzla.

(2st) Príkaz (zmiešaná = temná + tvorivá) - vybraná osoba musí vykonať jeden rozkaz, ktorý ho však nemôže ohroziť na živote alebo byť v rospore z jeho presvedčením. Po skončení kúzla si očarovaná osoba uvedomí, že bola pod vplyvom kúzla asi na 50%, ale nie je si tým istá.

 (3st) Príkaz (zmiešaná = temná + tvorivá) - vybraná osoba musí vykonať dva kombinované rozkazy, ktoré ho však nemôžu ohroziť na živote alebo byť v rospore z jeho presvedčením.

(4st)  Príkaz (zmiešaná = temná + tvorivá) - vybraná osoba musí vykonať dva kombinované rozkazy, ktoré ho však nemôžu ohroziť na živote. Po doznení tohoto kúzla je možné nechať jednoduchý príkaz, ktorý sa aktivuje nejakým slovom po dobu 1 mesiaca

(5st) Príkaz (zmiešaná = temná + tvorivá) - vybraná osoba musí vykonať jeden rozkaz. Po doznení tohoto kúzla je možné nechať jednoduchý príkaz, ktorý sa aktivuje nejakým slovom po dobu 1 roka. tento zanechaný príkaz sa nedá zrušiť. 

______________________________________________________________________

Hromadná slepota

(1st) Hromadná slepota (zmiešaná = temná + ohnivá) - dočasne oslepí obete v okruhu 3X3m.(zavreté oči sú spoľahlivá ochrana)

 (2st) Hromadná slepota (zmiešaná = temná + ohnivá) - dočasne na chvíľu oslepí obete v okruhu 4X4m. Zasiahnutý v epicentre majú 10% šancu že oslepnú nastálo. (zavreté oči sú spoľahlivá ochrana)

 (3st) Hromadná slepota (zmiešaná = temná + ohnivá) - dočasne na dlhšiu chvíľu oslepí obete v okruhu 5X5m. Zasiahnutý v epicentre majú 20% šancu že oslepnú nastálo. (zavreté oči sú spoľahlivá ochrana)

(4st)  Hromadná slepota (zmiešaná = temná + ohnivá) - dočasne na 10 min oslepí obete v okruhu 6X6m. Zasiahnutý v epicentre majú 30% šancu že oslepnú nastálo. (zavreté oči iba zľahka oslabujú efekt)

(5st) Hromadná slepota (zmiešaná = temná + ohnivá) - dočasne na 20 min oslepí obete v okruhu 7X7m. Zasiahnutý v od 1x1 do 2x2 m majú 40% šancu že oslepnú nastálo. Zasiahnutý v epicentre majú 10% šancu že im vypáli oči. (zavreté oči nepomáhajú odolať kúzlu a kúzlo je zastavené len štítom 5 stupňa + výnimky)

____________________________________________________________________

Prúd temnej mágie

(1st) Prúd temnej mágie (zmiešaná = temná + vzdušná) - kúzelník vyšle prúd temnej mágie ktorá prejde cez niekoľko cieľov pričom účinok postupne slabne v sile bolesť až smrť.

(2st) Prúd temnej mágie (zmiešaná = temná + vzdušná) - kúzelník vyšle prúd temnej mágie ktorá prejde cez niekoľko cieľov pričom účinok postupne slabne v sile bolesť až smrť. Prúd sa samovoľne rozvetvuje na 2 vetvy. Prvý zasiahnutý má veľkú šancu že zomrie.

 (3st) Prúd temnej mágie (zmiešaná = temná + vzdušná) - kúzelník vyšle prúd temnej mágie ktorá prejde cez niekoľko cieľov pričom účinok postupne slabne v sile bolesť až smrť. Prúd sa samovoľne rozvetvuje na 2 vetvy  a neskôr na 2 vetvy. Prvý a druhý zasiahnutý majú veľkú šancu že zomrú.

(4st)  Prúd temnej mágie (zmiešaná = temná + vzdušná) - kúzelník vyšle prúd temnej mágie ktorá prejde cez niekoľko cieľov pričom účinok postupne slabne v sile bolesť až smrť. Prúd sa samovoľne rozvetvuje na 2 vetvy 2 vetvy a 2 vetvy. Prvý zasiahnutý zomrie ostatný pred rozvetvením majú veľkú šancu že zomrú.

(5st) Prúd temnej mágie (zmiešaná = temná + vzdušná) - kúzelník vyšle prúd temnej mágie ktorá prejde cez niekoľko cieľov pričom účinok postupne slabne v sile bolesť až smrť.Prúd sa samovoľne rozvetvuje na 2 vetvy 2 vetvy a 3 vetvy a 3 vetiev. Prvý zasiahnutý zomrie (padne na zem sa vyzerá ako vysušená mrtvola) ostatný po prvom rozvetvení tiež a po druhom rozvetvení majú veľkú šancu že zomrú tiež.

______________________________________________________________________

Vlna temnej mágie

(1st) Vlna temnej mágie (zmiešaná = temná + vodná) - v okruhu 2X2 vyšľahne vlna temnej mágie, ktorá zraní všetky ciele v dosahu.

(2st) Vlna temnej mágie (zmiešaná = temná + vodná) - v okruhu 3X3 vyšľahne vlna temnej mágie, ktorá zraní všetky ciele v dosahu a niektorým spôsobí bolesť.

 (3st) Vlna temnej mágie (zmiešaná = temná + vodná) - v okruhu 4X4 vyšľahne vlna temnej mágie, ktorá zraní všetky ciele v dosahu a niektorým spôsobí bolesť až smrť.

(4st)  Vlna temnej mágie (zmiešaná = temná + vodná) - v okruhu 5X5 vyšľahne vlna temnej mágie, ktorá silnú spôsobí bolesť až smrť.

(5st) Vlna temnej mágie (zmiešaná = temná + vodná) - v okruhu 6X6 vyšľahne vlna temnej mágie, ktorá spôsobí silnú bolesť až smrť. ľudia v dosahu 1x1 zomrú určite (prerezaný v polke). Zasiahnutý vo vzdialenosti (iba na konci) 6m sú odhodený 1-3 metre.

______________________________________________________________________

Báseň smrti

(1st) Báseň smrti (zmiešaná = temná + tvorivá) - báseň, ktorá po dobu trvania spôsobuje silnú bolesť v ušiach + krvácanie z uší. Má dosah na dosluch.

(2st) Báseň smrti (zmiešaná = temná + tvorivá) - báseň, ktorá po dobu trvania spôsobuje silnú bolesť v ušiach a hlave, krvácanie z uší. Mágia spôsobuje, že všetky obete v dosluchu počujú báseň rovnako silno.

  (3st) Báseň smrti (zmiešaná = temná + tvorivá) - báseň, ktorá po dobu trvania spôsobuje silnú bolesť v ušiach a hlave, krvácanie z uší, očí a nosa. Je šanca na trvalé ohluchnutie. Mágia spôsobuje, že všetky obete v magicky predĺženom dosluchu počujú báseň rovnako silno.

(4st)  Báseň smrti (zmiešaná = temná + tvorivá) - báseň, ktorá po dobu trvania spôsobuje silnú bolesť v ušiach a hlave, krvácanie z uší, očí, nosa a pri vnútorných orgánoch. Je šanca na trvalé ohluchnutie.Mágia spôsobuje, že všetky obete v magicky predĺženom dosluchu počujú báseň rovnako silno.

(5st) Báseň smrti (zmiešaná = temná + tvorivá) - báseň, ktorá po dobu trvania spôsobuje silnú bolesť v ušiach a hlave, krvácanie z uší, očí, nosa a pri vnútorných orgánoch. Je pomerne veľká šanca na trvalé ohluchnutie.Niektorým roztrhne hlavu alebo sa sami zabijú, radšej ako by mali počúvať tú pieseň. Mágia spôsobuje, že všetky obete v magicky predĺženom dosluchu počujú báseň rovnako silno.

____________________________________________________________________
Znamenie

(len pre povolávač)
(1st) Znamenie (zmiešaná = temná + tvorivá) - znamenie pomocou ktorého si nekrovamnt vskriesuje nemrtvích , tiež nazývané povolávacie kruhy. 

Vyššie stupňe slúžia na povolávanie nemŕtvich 2 (Ghúl, Mäsový golém) ,3 (Fext)... rádu

____________________________________________________________________

Obranný elemnetálny kruh na vyvolaných

(len pre povolávač)

(1st) Obranný elemnetálny kruh na vyvolaných - vietor (zmiešaná = temná + tvorivá) - kruh do ktorého sa postaví vyvolaná bytosť a prevezme na seba ochrannú bublinu proti kúzlam 1st .(3 kuzla) veternej mágie a zoslabí účinky veterných kúzel 2 stupňa. 

(2st) Obranný elementálny kruh na vyvolaných - vietor, ľad (zmiešaná = temná + tvorivá) - kruh do ktorého sa postaví vyvolaná bytosť a prevezme na seba ochrannú bublinu proti kúzlam 2st (3-5 kuzel) veternej mágie a zoslabí účinky veterných kúzel 3 stupňa. Tak isto aj 1st (3kúzla) ľadovej mágie a zoslabí účinky ľadových kúzel 2 stupňa.

Na vyšších stupňoch to postupuje rovnako ďalej

_____________________________________________________________________