Choď na obsah Choď na menu
 


Temná

_____________________________________________________________________

Kŕč - znehybnenie

(1st) Kŕč - znehybnenie (temná) - vyvolá kŕč u jednej osoby. Je možné zoslať aj viac krát po sebe.

(2st) Kŕč - znehybnenie (temná) - vyvolá kŕče u jednej osoby vo viacerých miestach. Je možné zoslať aj viac krát po sebe.

 (3st) Kŕč - znehybnenie (temná) - vyvolá kŕč u max 2 osôb na 3 miestach. Zosielatel kúzla môže dobu trvania kŕčov magicky predlžiť (obmedzene). Je možné zoslať aj viac krát po sebe

(4st) Kŕč - znehybnenie (temná) - vyvolá kŕč u max 2 osôb na 4 miestach. Obäť má také silné kŕče že sťahovaním svalstva sa deformujú končatiny (po ukončení pôsobenia môžu ostať deformované). Zosielatel kúzla môže dobu trvania kŕčov magicky predlžiť (obmedzene).

(5st) Kŕč - znehybnenie (temná) - vyvolá kŕč u max 3 osôb na 5 miestach. Obäť má také silné kŕče že sťahovaním svalstva sa deformujú končatiny (po ukončení pôsobenia môžu ostať deformované) Kúzelník sa môže zamerať na jedno konkrétne miesto kŕča a zintenzívniť ho až natoľko, že sťahované svalstvo láme kosti. Toto miesto je možné presúvať a zameriavať sa na iné. Zosielatel kúzla môže dobu trvania kŕčov magicky predlžiť (obmedzene ale na dlhú dobu).

__________________________________________________________________

Strach- hromadný strach

(1st) Strach (temná) - vyvolá strach pri očnom kontakte z obeťou. Obeť sa snaží dostať z dosahu kúzelníka pričom nehľadí na vlastné bezpečie. 

(2st) Hromadný Fear (temná) - obete v okruhu 2x2 m okolo kúzelníka sa snažia dostať z dosahu kúzelníka pričom nehľadia na vlastné bezpečie. Slabšie osobnosti to môže poznačiť natrvalo.

 (3st) Hromadný Fear (temná) - obete v okruhu 3x3 m okolo kúzelníka sa snažia dostať z dosahu kúzelníka pričom nehľadia na vlastné bezpečie. U niektorých môže spôsobiť aj pomätenie. Slabšie osobnosti sa môžu vystrašiť na smrť.

 (4st)Hromadný Fear (temná) - obete v okruhu 4x4 m okolo kúzelníka sa snažia dostať z dosahu kúzelníka pričom nehľadia na vlastné bezpečie. Najbližšie stojace osoby v okruhu 1x1 m odpadnú strachom a nemusia sa prebrať. Po zasiahnutí týmto kúzlom majú obäte nočné mory. U niektorých môže spôsobiť aj pomätenie. Niektoré osoby sa môžu vystrašiť na smrť.

(5st) Hromadný Fear (temná) - obete v okruhu 5x5 m okolo kúzelníka sa snažia dostať z dosahu kúzelníka pričom nehľadia na vlastné bezpečie. Najbližšie stojace osoby v okruhu 2x2 m odpadnú strachom a nemusia sa prebrať. Po zasiahnutí týmto kúzlom majú obäte nočné mory. U niektorých môže spôsobiť aj pomätenie. Niektoré osoby sa môžu vystrašiť na smrť. Majiteľ tohoto kúzla si môže okolo seba udržiavať auru strachu ktorá má dosah 1x1 m a má silu 1st tohoto kúzla.

 _____________________________________________________________________

Zástava srdca

(1st) Zástava srdca (temná) - Zastaví tlkot srdca vybranej obeti. kúzlo vyžaduje sústredenie kúzelníka je možné ho zrušiť vyrušním kúzelníka. Obeť môže odolať(80% že odolá pokiaľ je na rovnakej úrovni ako kúzelník . Pri nižšej úrovni sa o každú úroveň nižšie od tohoto čísla odpočítava 5% a ak je vyššie za každú úroveň vyžšie pripočítava10%)

(2st) Zástava srdca (temná) - Zastaví tlkot srdca vybranej obeti. kúzlo vyžaduje sústredenie kúzelníka je možné ho zrušiť vyrušním kúzelníka. Obeť môže odolať. (70% že odolá pokiaľ je na rovnakej úrovni ako kúzelník . Pri nižšej úrovni sa o každú úroveň nižšie od tohoto čísla odpočítava 5% a ak je vyššie za každú úroveň vyžšie pripočítava10%)

 (3st) Zástava srdca (temná) - Zastaví tlkot srdca vybranej obeti. kúzlo vyžaduje sústredenie kúzelníka. Obeť môže odolať. (60% že odolá pokiaľ je na rovnakej úrovni ako kúzelník . Pri nižšej úrovni sa o každú úroveň nižšie od tohoto čísla odpočítava 5% a ak je vyššie za každú úroveň vyžšie pripočítava10%)

(4st) Zástava srdca (temná) - Zastaví tlkot srdca vybranej obeti. kúzlo vyžaduje sústredenie kúzelníka je potrebný očný kontakt a nie je nutné používať pri kúzlení ruky. Obeť môže odolať. (50% že odolá pokiaľ je na rovnakej úrovni ako kúzelník . Pri nižšej úrovni sa o každú úroveň nižšie od tohoto čísla odpočítava 5% a ak je vyššie za každú úroveň vyžšie pripočítava10%)

(5st) Zástava srdca (temná) - Zastaví tlkot srdca vybranej obeti. kúzlo vyžaduje sústredenie kúzelníka ale stačí iba očný kontakt a nie je nutné nič hovoriť ani používať ruky. Obeť môže odolať. (40% že odolá pokiaľ je na rovnakej úrovni ako kúzelník . Pri nižšej úrovni sa o každú úroveň nižšie od tohoto čísla odpočítava 5% a ak je vyššie za každú úroveň vyžšie pripočítava10%)

 _____________________________________________________________________

Dotyk agónie

(1st) Dotyk agónie (temná) - Pri dotyku spôsobí obeti silnú bolesť. Pozor nedokáže zabiť. Ak obeť odolá získava čiastočnú imunitu proti tomuto kúzlu.

(2st) Dotyk agónie (temná) - Pri dotyku spôsobí obeti silnú bolesť. Pozor nedokáže zabiť ale obeť často stratí vedomie. Ak obeť odolá získava čiastočnú imunitu proti tomuto kúzlu.

 (3st) Dotyk agónie (temná) - Pri dotyku spôsobí obeti silnú bolesť. Kúželník môže zabraňovať obeti omdlieť no iba obmedzený čas a slabšie osobnosti môžu umrieť. Ak obeť odolá získava čiastočnú imunitu proti tomuto kúzlu.

(4st) Dotyk agónie (temná) Pri dotyku alebo do vzdilenosti 0,5m spôsobí obeti silnú bolesť. Kúželník môže zabraňovať obeti omdlieť no iba obmedzený čas a slabšie osobnosti umrú. Kúzelník môže zosilovať a oslabovať mieru bolesti. Ak obeť odolá získava čiastočnú imunitu proti tomuto kúzlu.

(5st) Dotyk agónie (temná) Pri dotyku alebo do vzdilenosti 1m spôsobí obeti silnú bolesť. Pri pôsobení môže zdvihnúť do vzduchu (1 stopu nad zem). Kúželník môže zabraňovať obeti omdlieť no iba obmedzený čas a niektorý pri tom umrú. Kúzelník môže zosilovať a oslabovať mieru bolesti. Ak obeť odolá získava čiastočnú imunitu proti tomuto kúzlu.

  _____________________________________________________________________

  Temná rana

(1st) Temná rana (temná) -  Kus temnej mágie zhmotnený do podoby hmlistej gule, ktorá sa dá hádzať  a pri zásahu spôsobuje poranenia až smrť . 

(2st) Temná rana (temná) -  Kus temnej mágie zhmotnený do podoby hmlistej gule, ktorá sa dá hádzať  a pri zásahu spôsobuje poranenia až smrť . Kúzlo zasiahne aj postavy v bezprostrednej blízkosti.

 (3st) Temná rana (temná) -  Kus temnej mágie zhmotnený do podoby tmavej hmlistej gule, ktorá sa dá hádzať  a pri zásahu spôsobuje poranenia až smrť . Kúzlo zasiahne aj postavy v 1m blízkosti. Postava v epicentre má veľkú šancu, že umrie.

(4st) Temná rana (temná) -  Kus temnej mágie zhmotnený do podoby tmavej hmlistej gule, ktorá sa dá hádzať  a pri zásahu spôsobuje poranenia až smrť . Kúzlo zasiahne aj postavy v 1,5m blízkosti. Postava v epicentre umrie.

(5st) Temná rana (temná) Kus temnej mágie zhmotnený do podoby čiernej hmlistej gule, ktorá sa dá hádzať  a pri zásahu spôsobuje poranenia až smrť . Kúzlo zasiahne aj postavy v 1,5m blízkosti. Postava v epicentre umrie a je s nej vysatá životná energia, ktorá dodá zosilateľovi energiu .

 _____________________________________________________________________
Smrť z nebies

(1st) Smrť z nebies (temná) - Zhmotnená temná mágia v podobe malého mraku zasiahne cieľ z hora. Môže spôsobiť smrť. Dosah kúzla je na dohľad kúzelníka.

(2st)  Smrť z nebies (temná) - Zhmotnená temná mágia v podobe malého mraku zasiahne cieľ z hora.Spôsobí smrť. Dosah kúzla je magicky zosilnený.

 (3st)  Smrť z nebies (temná) - Zhmotnená temná mágia v podobe malého mraku zasiahne cieľ z hora.Spôsobí smrť. Okolité postavi sú tiež  zasiahnuté a je im spôsobená silná bolesť. Dosah kúzla je výrazne magicky zosilnený.

(4st)  Smrť z nebies (temná) - Zhmotnená temná mágia v podobe malého mraku zasiahne cieľ z hora.Spôsobí smrť. Okolité postavi sú tiež  zasiahnuté a je im spôsobená silná bolesť. Dosah kúzla je na dohľad kúzelníka.

(5st)  Smrť z nebies (temná) -Zhmotnená temná mágia v podobe malého mraku zasiahne ciele v oblasti  1x1 z hora (v tejto oblasti už nikdy neporastie tráva). Spôsobí smrť. Postavi v okruhu viac ako 1- 3 m sú tiež  zasiahnuté a je im spôsobená silná bolesť. Dosah kúzla je na dohľad kúzelníka.

_____________________________________________________________________

Temný zdroj

(1st) Temný zdroj (temná) - Kúzelník zaútočí temnou mágiou na zdroj vyvolanej bytosti. To má za následok oslabenie vyvolanej bytosti.

(2st)  Temný zdroj (temná) - Kúzelník zaútočí temnou mágiou na zdroj vyvolanej bytosti. To má za následok oslabenie a poškodenie vyvolanej bytosti.

(3st) Temný zdroj (temná) - Kúzelník zaútočí temnou mágiou na zdroj vyvolanej bytosti. To má za následok oslabenie a poškodenie vyvolanej bytosti, ktoré sa periodicky opakuje a môže spôsobiť aj zničenie takejto bytosti. Zosialateľ tohto kúzla môže jeho efekt hocikedy ukončiť.

(4st)Temný zdroj (temná) - Kúzelník zaútočí temnou mágiou na zdroj vyvolanej bytosti. To má za následok oslabenie a poškodenie vyvolanej bytosti, ktoré sa periodicky opakuje a má veľkú šancu na  zničenie takejto bytosti. Zosialateľ tohto kúzla môže jeho efekt hocikedy ukončiť.

(5st) Temný zdroj (temná) - Kúzelník zaútočí temnou mágiou na zdroj vyvolanej bytosti. To má za následok oslabenie a poškodenie vyvolanej bytosti, ktoré sa periodicky opakuje a má veľkú šancu na  zničenie takejto bytosti. Oslabená bytosť má 50% šancu, že sa vymaní s područia svojho kontrolóra a prejde pod kontrolu zosielateľa tohoto kúzla. Zosialateľ tohto kúzla môže jeho efekt hocikedy ukončiť.

_____________________________________________________________________

Prebratie kontroly nad nemrtvím

(Iba zameranie povolávač)

(1st) Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná) - Zosiľatel tohoto kúzla preberie kontrolu nad nemŕtvim 1 rádu 1 stupňa.

(2st)  Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná) - Zosiľatel tohoto kúzla preberie kontrolu nad nemŕtvim 1 rádu 1-2 stupňa.

(3st) Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná) - Zosiľatel tohoto kúzla preberie kontrolu nad nemŕtvim 1 rádu 1-3 stupňa. Alebo nad nemŕtvim 2 rádu 1 stupňa. Zosielateľ môže prevziatu bytosť zničiť pokiaľ si to praje.

(4st) Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná) Zosiľatel tohoto kúzla preberie kontrolu nad nemŕtvim 1 rádu 1-3 stupňa. Alebo nad nemŕtvim 2 rádu 1-2 stupňa. Zosielateľ môže prevziatu bytosť zničiť pokiaľ si to praje.

(5st) Prebratie kontroly nad nemrtvím (temná) Zosiľatel tohoto kúzla preberie kontrolu nad nemŕtvim 1 rádu 1-3 stupňa. Alebo nad nemŕtvim 2 rádu 1-3 stupňa. Alebo nad nemŕtvim 3 rádu 1 stupňa. Zosielateľ môže prevziatu bytosť zničiť pokiaľ si to praje. Týmto kúzlom je možné prevziať kontrolu aj nad špecifickými nemŕtvimi 1 stupňa.
_____________________________________________________________________