Choď na obsah Choď na menu
 


Ľadová

___________________________________________________________________________

ľadoví dotyk

(1st) ľadový dotyk (ľadová) -Pomocou dotyku spôsobí zosielateľ oponentovi omrzliny na mieste kde sa ho dotkol (zranenia chladom).  

(2st) ľadový dotyk (ľadová) -Pomocou dotyku spôsobí zosielateľ oponentovi omrzliny na mieste kde sa ho dotkol. Chlad prestúpi aj svalstvo čo spôsobuje stuhnutie svalstva na mieste dotyku (zranenia chladom).

 (3st) ľadový dotyk (ľadová) -Pomocou dotyku spôsobí zosielateľ oponentovi omrzliny na mieste kde sa ho dotkol. Chlad je tak intenzívny, že spaľuje kožu aj oblečenie na mieste dotyku. Prestupuje dokonca až do kostí, čo spôsobuje bolesť. (zranenia chladom).

(4st) ľadový dotyk (ľadová) -Pomocou dotyku spôsobí zosielateľ oponentovi spáleniny chladom na mieste kde sa ho dotkol. Chlad prestupuje skrs na skrs a je schopný spôsobiť zástavu srdca ak je dotyk v oblasti srdca. (zranenia chladom).

(5st) ľadový dotyk (ľadová) -Pomocou dotyku spôsobí zosielateľ oponentovi spáleniny chladom na mieste kde sa ho dotkol. Chlad prestupuje skrs na skrs a je schopný spôsobiť zástavu srdca ak je dotyk v oblasti srdca. Poprípade zamrazí tekutiny v kosti a spôsobí jej porušenie pri nápore. Tento stupeň kúzla môže zmraziť pri dotyku aj pevnejšie materiály pokiaľ zosielatel vycíti tekutinu v predmete. (zranenia chladom).

_________________________________________________________________________

 

ľadoví stoper

(1st) Ľadový stoper (ľadová) - Primrazí cieľ ku podkladu v rámci jednej nohy. Cieľ sa z účinku môže vymaniť za pomoci vlastnej sily. 

(2st) Ľadový stoper (ľadová) - Primrazí cieľ ku podkladu. Cieľ sa z účinku môže vymaniť za pomoci vlastnej sily. Kúzlo je možné cieľovať aj na jednu ruk v takom prípade sa na ruke vytvorí zľadovatelý povlak obmedzujúci kúzlenie.

 (3st) Ľadový stoper (ľadová) - Primrazí cieľ ku podkladu, pričom zamrznutie je až po členky. Cieľ sa z účinku môže vymaniť za pomoci značnej sily. Kúzlo je možné cieľovať aj na ruku v takom prípade sa na ruke vytvoria ľadové rukavice obmedzujúci kúzlenie. 

(4st) Ľadový stoper (ľadová) Primrazí cieľ ku podkladu, pričom zamrznutie je až nad členky. Cieľ sa z účinku môže vymaniť za pomoci nadľudskej sily. Kúzlo je možné cieľovať aj na ruky v takom prípade sa na rukách vytvoria hrubé ľadové rukavice znemožňujúce kúzlenie a zo nezanedbateľnou váhou.

(5st) Ľadový stoper (ľadová) - Primrazí cieľ ku podkladu, pričom zamrznutie je až nad členky. Cieľ sa z účinku môže vymaniť za pomoci nadľudskej sily. Kúzlo je možné cieľovať aj na ruky v takom prípade sa na rukách vytvoria hrubé ľadové rukavice znemožňujúce kúzlenie a zo nezanedbateľnou váhou.

_________________________________________________________________________

  

miestny chlad

(1st) miestny chlad (ľadová) - V miestnosti po zoslaní tohoto kúzla klesne teplota. To napomáha ku efektívnejšiemu zosielaniu kúzel.

(2st) miestny chlad (ľadová) - V miestnosti po zoslaní tohoto kúzla výrazne klesne teplota. To napomáha ku efektívnejšiemu zosielaniu kúzel. tvorí sa miestami inovatka.

 (3st) miestny chlad (ľadová) - V miestnosti po zoslaní tohoto kúzla klesne teplota na 0. To napomáha ku efektívnejšiemu zosielaniu kúzel a mierne ich zosiluje. Na stenách sa vytvára ľad.

(4st) miestny chlad (ľadová) - V miestnosti po zoslaní tohoto kúzla klesne teplota jemne pod 0. To napomáha ku efektívnejšiemu zosielaniu kúzel a zosiluje ich efekt. Na stenách sa tvorí viditeľná námraza a ľad. Na podlahe je možné vytvárať ľadové ostnovité útvary.

(5st) miestny chlad (ľadová) - V miestnosti po zoslaní tohoto kúzla klesne teplota na mínusové teploty. To napomáha ku efektívnejšiemu zosielaniu kúzel a pomerne ich zosilňuje. Ak je kúzlo zoslané v malej miestnosti premení sa na ľadovú jaskyňu z cencúľmi. Toto kúzlo oslabuje aj efektivitu ohnivých kúzel a okolo zosielateľa je permanentná aura prvého stupňa tohoto kúzla. 

__________________________________________________________________

Ľadové vezenie

(1st) Ľadové vezenie (ľadová) - Na vopred určenom mieste (treba sa pripraviť) v okruhu 1,5x1,5m vyrastú husto pri sebe umiestnené ľadové stĺpce, ktoré sa v strede spoja vo výške 1,5m, čím vytvoria klietku. Táto klietka má pomerne dobrú odolnosť voči fyzickej sile a takmer žiadnu voči magickej.  

(2st)  Ľadové vezenie (ľadová) - Na vopred určenom mieste (treba sa pripraviť) v okruhu 2x2m (podľa vôle zosielateľa aj menšie) vyrastú husto pri sebe umiestnené ľadové stĺpce, ktoré sa v strede spoja vo výške 2m, čím vytvoria klietku. Táto klietka má stredne dobrú odolnosť voči fyzickej sile a slabú voči magickej.  

 (3st)  Ľadové vezenie (ľadová) - Na vopred určenom mieste (treba sa pripraviť) v okruhu 3x3m (podľa vôle zosielateľa aj menšie) vyrastú husto pri sebe umiestnené ľadové stĺpce, ktoré sa v strede spoja vo výške 3m, čím vytvoria klietku. Táto klietka má dobrú odolnosť voči fyzickej sile a pomerne slabú voči magickej. Po dokončení tohoto kúzla je možné vezenie zmenšovať podľa vôle zosieľateľa a tak isto je možné zaliať medzery medzi stĺpmi a tým udusiť uväznených.

(4st) Ľadové vezenie (ľadová) - Na vopred určenom mieste (treba sa pripraviť) v okruhu 4,5x4,5m (podľa vôle zosielateľa aj menšie) vyrastú husto pri sebe umiestnené ľadové stĺpce, ktoré sa v strede spoja vo výške 4,5m, čím vytvoria klietku. Táto klietka má veľmi dobrú odolnosť voči fyzickej sile a strednú voči magickej. Po dokončení tohoto kúzla je možné vezenie zmenšovať podľa vôle zosieľateľa a tak isto je možné zaliať medzery medzi stĺpmi a tým udusiť uväznených. Tak isto je možné podľa vôle vo vnútri zo stien nechať narásť ostne ľadu do výšky 0,5m.

(5st) Ľadové vezenie (ľadová) - Na vopred určenom mieste (treba sa pripraviť) v okruhu 7x7m (podľa vôle zosielateľa aj menšie) vyrastú husto pri sebe umiestnené ľadové stĺpce, ktoré sa v strede spoja vo výške 7m, čím vytvoria klietku. Táto klietka je prakticky nepoškoditeľná fyzickou silou a má dobrú odolnosť voči magickej sile. Po dokončení tohoto kúzla je možné vezenie zmenšovať podľa vôle zosieľateľa a tak isto je možné zaliať medzery medzi stĺpmi a tým udusiť uväznených. Tak isto je možné podľa vôle vo vnútri zo stien nechať narásť ostne ľadu do výšky 0,5m ktoré sa postupne zväčšujú až kým nedosiahnu opačnej strany klietky.Tak isto je možné vo vnútri nastavi´t postupné schlaďovanie až do úplného zmznutia.

_____________________________________________________________________