Choď na obsah Choď na menu
 


História mágie

Prvý Mág, boh mágie Mengir (v starom jazyku približne Magiir - od toho mág, mágia) sa naučil vnímať energiu, ktorá stvorila tento svet ešte keď bola nekľudná. Vnímal ju ako hrubé zapletené povrazy , ktoré boli neustále v pohybe. Jedného dňa sa odhodlal a odchýlil jeden tenký pramienok z povrazu energie. Ten pramienok sa mu obtočil okolo ruky a splynul s ním, ale iba jedným koncom druhý koniec bol stále napojený na zdroj. Mengir cítil ako ním prechádza sila. Sústredil sa a nasmeroval energiu do pravej ruky. Pozoroval ako tenký pramienok vyšiel z dlane. Bol ako had tvorený čistou energiou.. Stále skrúcal a zrýchľoval. Napadlo mu, že vyzerá ako oheň. A v tedy si uvedomil, že po celý čas držal v dlani guľu ohňa. Na jej povrchu sa ospalo prevaľovali plamienky. Strhol sa a zahodil ju. Guľa sa rozbila o strom a jej plamene zachvátili okolitú trávu. "Nie to som nechcel" zvolal. V zúfalstve natiahol ruku nad horiacu trávu a myslel na vodu. No namiesto vody mu z ruky vyšľahol prúd tekutého ohňa a zapálil aj strom. Ustúpil a rozhodol sa, že to skúsi inak. Priskočil ku jednému povrazu energie a odtrhol jednu jeho časť. Postupoval tak ako pred tým, niečo však nebolo v poriadku. Ako sa pramienok energie obtáčal okolo jeho tela blikal na modro a tam kde sa obtočil zanechával hlbokú krvavú ryhu. Mengir zachytil modri pramienok a začal cúvať. Pri tom pozoroval ako sa prvý pramienok energie vyťahuje z jeho tela a pri tom bliká načerveno. Posledná časť červeného prameňa sa oddelila a modrý pramienok splynul z mágovím telom. Priložil si pravú ruku ku ústam, tak že z dlane vytvoril rúrku. Silno sa sústredil a prudko fúkol. Z dlane mu vytryskol prúd vody a začal hasiť všetok oheň.
Takto oddeľoval niekoľko desiatok dní a nocí jednotlivé pramene a prišiel na to ako sa delí mágia ale ani po mnohých pokusoch sa mu nepodarilo skombinovať 2 druhy mágie. Tak isto prišiel na to ako oddeliť jednotlivé pramene a hospodáriť z ich energiou. Trvalo však ešte 100 rokov kým prišiel na to ako túto energiu zveľaďovať a prinútiť aby robila to čo chcel on . Nikdy sa mu však nepodarilo dostať sa hlbšie ako do prvej vrstvy hrubého energického lana. Aký druh mágie sa nachádza asi v strede? To bola jeho najčastejšia otázka.
Postupne si vybral pár humanoidov do ktorých oddelil kúsky energie. Naučil ich, čo vedel a zanechal ich ich vlastnému osudu. Vzdal sa božsva a začal študovať na jednej zo škôl, ktoré vznikali. Zabezpečil aby si odtrhnuté prúžky mágie našli nasledovníka po smrti pôvodného majiteľa a občas odtrhol nový a vložil ho do ním vybraných detí. Energia, čo stvorila tento svet sa však postupne ukludňovala a bolo stále náročnejšie oddeliť ďalší kus povrazca. Na sklonku prvého 1000ročia sa úplne ukľudnila. Mengir zistil, že jediné, čo môže spraviť je začať rozdeľovať už odtrhnuté pramene na menšie. To však pôvodného majiteľa oslabilo na polovicu. Vtedy sa rozpútala 1 magická vojna. Ale to už je iný príbeh...