Choď na obsah Choď na menu
 


6 (hexa)

elfanjeli

 

Obrázok

  žena

 

 

Obrázok

muž

-------------------------------------------------------------------------------------

 

stvoriteľ: Dupe

stav:(existujú)

život cyklus: 100 000 -300 000r (umelá smrť)

počet: 800+

opis:

Táto rasa má vysokú inteligenciu. Sú mierumilovný a ich premýšľanie je postavené na vyššej úrovni. Je ich veľmi obtiažne zraniť aj zabiť. Jedna z možností ako tak urobiť je použiť špeciálny kryštál, ktorý sa nachádza len na domovskej planéte elfanielov Hexán.

Elfaniely majú ľahko rozlíšiteľné pohlavie . Ženy sú nádherné. Obliekajú sa do jednoduchých dráždivých šiat väčšinou zakrývajúcich len nevyhnutné časti. Výrazným znakom je veľký pár krídel a bohato zdobená palica, ktorú nosia stále so sebou. Sú veľmi podobné ľudským ženám akurát medzi nimi nie sú škaredé elfanielky. Majú neskutočne silnú mágiu

Muži sú podobne vysoký ale ich dokonalú tvár zakrýva kapucňa v ktorú si nesnímajú skoro vôbec (iba na žiadosť elfanilky) V nej sa nachádza kúzelná temnota, takže nie je možné vidieť tvár elfaniela. Ich krídla majú iné zloženie skladajú sa z niekoľkých magických paprskov energie ktorými ľubovolne pohybujú. Nie sú schopný letu. Nemajú oproti elfanielkam takmer žiadnu kúzelnú moc no zato majstrovsky vládnu mečom. 

história:

Táto rasa vznikla až neskôr, no o to je dokonalejšia. Jej tvorca sa nechal inšpirovať elfami a anielmy, na ktorých bol pyšný ako na vlastný výtvor. Prvé storočie panoval prísny matriarchát, ktorý bol na pokraji tyranii. Hlavná matriarcha Maliana začala spriadať plán na ovládnutie vesmíru a vyhubenie pentáncov ako vlastného božstva a povýšenie sa na úroveň bohov. No proti tomuto konaniu sa  postavili podriadené matriarchy a keď sa chystal odboj proti Maliane opustila hlavnú planétu a ukryla sa na Plebáne. Tam ju však našli a zneškodnili. Nepodarilo sa im ju zničiť úplne časť sa rozdelila a vsiakla do pôdy Plebánu. Od tej doby sa pravidelne rodia deti s špeciálnymi schopnosti elfanielov. Na celom svete je ich však len 6 súčasne a každý má iné schopnosti. Medzi ľudmi sú nazývaný anjelmi.

Od tej doby sa Mirabila, hlavná matriarcha a jej národ nemieša do diania na iných planétach.  Teda až na drobné výnimky.