Choď na obsah Choď na menu
 


5 Pentania (penta)

pentánci

Obrázok 

stvoriteľ: Uno 

stav: (existujú)

život cyklus: 1 000 000 - 2 000 000

počet: 500+

pohlavie: muž/žena

opis:

 Základná stavba je rovnaká, no väčšina má vysoko individuálne znaky. Môžeme u nich nájsť od rôznych rohových výrastkov cez krídla až po iné výrastky. Pohlavia sú ľahko odlíšiťelné. Muži majú vysokú svalnatú postavu s prevažne tmavým sfarbením. Na celom tele nájdeme rohové výrastky, ktoré majú individuálne umiestnenie, veľkosť aj početnosť. Ženy sú naopak nižšie s o niečo menším množstvom svaloviny. Mávajú svetlé sfarbenie pokožky s kontrastne výrazne sfarbenou kožušinou. Mávajú len málo výrastkov, mávajú však veľkú magickú moc.


historia:

Prvých pentáncov bolo 11. 6 mužov a 5 žien. Najznámejší sú Dupe, Pelian, Micho, Lauren, Suzu. Týto vytvorili najviac častí vesmíru, ale  keďže táto rasa vytvárala všetko vo vesmíre okrem sĺnk tak ich história je úplne samostatná kapitla.

Čo je ale podstatné Lauren založil planétu Pentániu na ktorej vzniklo spoločenstvo pentáncov, ktoré má podobu monartie na čele s čistokrvnými (prvý pentánci a ich deti). Toto spoločenstvo existuje dodnes. Ostatný čistokrvný sa rozbehli do okolitého vesmíru a začali vytvárať nové planéty a organizmy. Nešlo to vždycky na prvý raz mnohé planéty hneď zanikli tak isto ako nevydarené organizmy. No niektoré sa ukázali ako života schopné a postupne začali dominovať vo svojich častiach galaxie.