Choď na obsah Choď na menu
 


4 Tetrania (tetra)

suneri

Obrázok

  (starý nákres mužského sunera)

stvoriteľ: Uno

stav: (existujú)

život cyklus: milióny rokov

počet: 1000+

pohlavie: muž / žena / ono

opis:

Sunery sú špecifická rasa. Pretože ako jediná dokáže zakladať nové slncia. Rodia sa ako ono a vo fáze života cestujú vesmírom. Počas toho sa rozhodujú či bude ich pohlavie mužské alebo ženské okrem povahy to ovplyvňuje aj ďalšiu skutočnosť. Keď si nájdu svoj kúsok vesmíru prejdú do ďalšej fázy života. Uložia sa na spánok a tým vzniká slnko. Podľa toho aké pohlavie si vyberú pri zániku hviezdy nastávajú dve možnosti. Mužský sunery inplodujú do seba v premenia sa na šedého trpaslíka, ktorý je ako kapsula s genetickým materiálom. Ženský sunery pri úmrtí explodujú do supernovy. Obrovský výbuch vtiahne do seba, čo najviac šedých trpaslíkov. Podľa počtu vtiahnutých kapsúl vznikne potom planéta v ktorej sa násobne zvýši počet mladých ono sunerov. Ak však nebude v dosahu žiaden šedý trpaslík, po výbuchu sa vytvorí červia diera do inej časti vesmíru kde by mohol nejaký šedý trpaslík existovať resp. je to znamenie "tu nik nie je prídte" pre ďalších sunerov.

Vzhľadovo nie sú príliš vábivý. No čo je podstatné v strede hrudi majú otvor cez, ktorý presvitá slnečná žiara ich ohnivého srdca. Ruky ani iné časti nie sú príliš vyvinuté, je jasné, že boli vytvorený len na svoj účel. 

história:

Sunerov stvoril Uno. Od tej doby sa nejako o históriu priamo nepričinili. Okrem svojej vlastnosti zakladania sĺnc nie je táto rasa nejak významná. V histórii je iba jedna vojna do ktorej zasiahli. Sú ale aj taký, ktorý sa preslávili resp. sú pomerne známi. Napríklad Slnko (žena), Proxima centauri (žena), Severka (žena), Rodián (muž) a iné (viz. strety vesmíru = článok zatiaľ v dobe neurčitej)